Öne Çıkanlar ÖZEL SANKO İLKOKULU ÖĞRENCİLERİNİN SATRANÇ BAŞARISI KAHVE İÇİRECEK AK PARTİ MAZLUMLARIN ÜMİDİ TAVUK YEMEMEYE YEMİN EDENLERİN YENİDEN TAVUKLA BARIŞTIĞI MEKAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR VOLEYBOL TAKIMI GALİBİYETE DOYMUYOR

Bu haber kez okundu.

ILICA DERNEKLEŞTİ

Toplum yararına çalışan, sosyal, kültürel hizmetler veren kurumların kuruluş amaçları vardır. Bölgelerine, bölgelerinin fiziki ve coğrafik yapısına göre oluşturulan tüzüklerde bu amaç ortaya konulur.

Bugün düne kadar belde iken, büyükşehir yasası ile mahalleye dönüşen tatil, sağlık ve turizm mahallesi Ilıca, nihayete kurumsal kimliği olan bir derneğe kavuştu.

Bu yıl içinde kurulan ve kurucu başkanlığını da eğitimci Abdullah Kaçmaz’ın yaptığı derneğin halen 350 civarında üyesi varken, dernek lokali de bayram sonrasına hazır hale getiriliyor.

Kurucu Başkan Abdullah Kaçmaz, amaçlarının eğitim başta olmak üzere, mahallelerini sağlık, turizm açısından tanıtmak, mahallede bulunan esnafları iştigal alanlarına göre tasnif edip, hizmete kalite ve standart getirmeyi ve sosyal yaşamı güçlendirmeyi amaçladıklarını söyledi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1050