banner1078
Öne Çıkanlar BAŞKANI MAHÇİÇEK: TOPLUMSAL BİRLİKTELİĞİMİZİN TEMELİNDE PEYGAMBER SEVGİSİ VAR MAHMUT ARIKAN İLE SABAH SOHBETİ KMSDE YENİ PATRON ERDAL ALPASLAN grup toplantısı Belediye Başkanı Hanfi Mahçiçek

Bu haber kez okundu.

İL MÜFTÜLÜĞÜNDEN HASTANELERDE MANEVİ DESTEK
 Toplamda 14 ilde hizmet verilmektedir. Protokol gereği haftanın dört günü 4’er saat olmak üzere, Müftülüğümüz görevlileri Nurhayat Aygün, Münibe Gümüş ve Yusuf Karaoğlan tarafından tam zamanlı hizmet halen sürdürülmektedir.

Hastanelerde manevi destek hizmeti; talep eden hasta, hasta yakını ve hastane personeline verilmektedir. Görevin başladığı günden itibaren toplamda 210 hasta, 135 hasta yakını ve 36 hastane personeline hizmet verilmiştir. Yoğun bakım, Palyatif servisleri dahil olmak üzere tüm yataklı servisler düzenli aralıklarla ziyaret edilmektedir.

     Manevi destek hizmeti; Dini referanslardan hareketle insanların üzüntülü, sıkıntılı, korkulu hallerinde, yalnızlık ve ümitsizlik duygularına kapıldıklarında, ani değişmelerle gelen kriz durumlarında, maruz kaldıkları yeni duruma uyum sağlama ve baş edebilme becerilerini geliştirmelerine yardımcı olmayı, varsa sorularını cevaplamayı, hayatlarına yeni bir anlam vermelerine eşlik ederek onlara moral kazandırmayı ifade eder.

Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle il Müftümüz Celal Sürgeç'in öncülüğünde hastane yönetimi, servis hemşireleri, hasta ve hasta yakınları ziyaret edilmiş, kitap ve gül dağıtımı gerçekleştirilmiştir.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol