Öne Çıkanlar İÇME SUYUNDA KİRLENME YOK! GÖKSUN SOSYAL TESİSLERİNİN TEMELİ ATILDI Kahramanmaraşspor HAVA YOLLARI… ŞİŞMANLIKLA GELEN HASTALIKLAR KONFERANSI CENGİZ ONARAN

Bu haber kez okundu.

GRUP YOLLARINDA ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

Büyükşehir Belediyesi, ilçelerde yol yapım ve onarım çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Çalışmalar kapsamında, Fen İşleri Dairesi Başkanlığı koordinesindeki ekipler tarafından Pazarcık ilçesinde Armutlu, Çiçekalan ve Tetirli Mahalle yollarını birbirine bağlayan toplamda 10 kilometrelik grup yolunun 2 kilometrelik deforme olmuş kısmı yenileniyor. Grup yolunda yapılan çalışmalarda, bozulan asfalt kısımlar kazınıyor, yerine sathi kaplama ve yama asfalt uygulaması gerçekleştiriliyor. Onikişubat ilçesine bağlı Yeniyapan ve Avgasır Mahallelerinde ise toplamda yaklaşık 2 kilometrelik arazi yolu yapılıyor. Arazi yollarının yapılmasıyla birlikte mahalde bulunan 60’a yakın tarlaya ulaşım kolaylaştırılacak. Onikişubat Köseli Mahallesi’nde ise belli mevsimlerde sular altında kalan “Aşıklar Obası” yolunda dolgu çalışması ve menfez yapımı gerçekleştiriliyor.

MAHALLE YOLLARIMIZI İYİLEŞTİRİYORUZ

Fen İşleri Dairesi Başkanlığı’ndan devam eden çalışmalarla ilgili, “Şehrimizin merkezinde olduğu gibi kırsal mahalle yollarımızda da yol yapım ve onarım çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Çalışmalarımızla an itibariyle 6 mahallemizde çiftçilerimizin, işçilerimizin, mahallelerimizde ikamet eden hemşehrilerimizin kullandığı güzergâhlarda yol bakım onarım faaliyetlerimiz sürüyor. Şehir genelinde sorumluluk sahamızdaki tüm yolların, daha ulaşılabilir olmasını sağlamak için çalışıyoruz” ifadeleri kullanıldı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1091