banner1268
Öne Çıkanlar BÜYÜKŞEHİR İTFAİYESİ EĞİTİM VE TATBİKATLARDA HIZ KESMİYOR DİN GÖNÜLLÜLERİ İLE İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ PERSONELLERİ İFTARDA BULUŞTU OKAY; HİZMETTE SINIR TANINMAZ! SANKO KARKAMIŞ KAZILARINA SPONSOR OLDU ÇOCUKLAR 23 NİSANDA PİAZZADA!

Bu haber kez okundu.

GÖKSUN’DA “ENGELSİZ HAYAT” TOPLANTISI
 Belediye Başkanı Hüseyin Coşkun Aydın, toplantıda yaptığı konuşmada, “Sadece özel günlerde değil zaman dilimi içerisindeki her günümüzde engellilerin yer almasını sağlamak, her gün engellileri hatırlamak, her gün onların önündeki engelleri ortadan kaldırmak, toplumsal hayatın her alanında var olmalarını sağlamak yerel yönetimler olarak bizim en önemli görevlerimizden biridir” dedi.

 

Göksun’da engelsiz bir hayat temin ve tesis etmek için mücadele verdiklerine işaret eden Başkan Aydın, şunları kaydetti:

 

“Biz toplumsal refleksle bu engel diye tabir edilen, düşünülen hususları ortadan kaldırmak suretiyle herkesin bu hayatta varoluşunu sağlamanın bir görev olduğunu biliyoruz, bugün de bunun için buradayız. Engellilerimizin içinde bulunduğu şartlarda mutlu olmalarını sağlamak demeyi istiyorum. Bunu sağlamak için verdiğimiz çabaya toplumsal yaşamda mutluluk diyoruz. Bugün Kanlıkavak Mahallesinde Hacı Mehmet kardeşimizle tanıştık. Kendisi engelli değil, engel tanımayan bir insan. Her ne kadar fiziken engelli gibi gözükse de hakikaten hayat dolu bir kardeşimiz. Kendisine ne olacağını soruduğumuz da, “elektrik mühendisi olacağım” dedi. Bu demektir ki Hacı Mehmet engel tanımıyor. Biz de Hacı Mehmet’in bu amacına, hedefine ulaşabilmesi için ona engel olacak hususları ortadan kaldıracağız. Bu insanları engelsiz bir şekilde yaşatmak engelsiz insanlar olarak bizim boynumuzun borcudur.”

 

BAŞKANDAN ENGELLİ ÖĞRENCİLERE SANDALYE HEDİYESİ

 

Engellilerin engelli olarak görülmemesi gerektiğini ve asıl engellinin onları engelli görenler olduğunu kaydeden Başkan Aydın, konuşmasına şöyle devam etti:

 

“Bizim toplumumuzda bundan 15-20 yıl öncesinde belki de engelliler itilmiş, kakılmış veyahut engelli olduğunu düşünen insanlar o fiziki engellerin kendine rencide olduğunu düşünürken bugünün Türkiye’sinde engel diye bir şey tanınmıyor. Engelli arkadaşlarımız, kardeşlerimiz toplumun her alanında yer alabildiğini, şarkı söyleyebildiğini, şiir okuyabildiğini görüyoruz. Ayrıca diğer öğrencilerle aynı haklara, aynı ortamı paylaşmaya laik görülmesi ve o anlamda eğitilmesi de bugünün engellilerin engelsiz bir hayatla karşı karşıya olduğunu göstermektedir. Bu kardeşlerime her alanda olma gayretlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Ben engelleri tanımıyorum. Engelli kardeşlerimi de engelli olarak görmüyorum. Kim ki; onları küçük görüyorsa, engel gözü ile bakıyorsa asıl onlar engellidir. Engelli insan da demek istemiyorum. Bir bakıyorsunuz engelli dediğiniz insanın, engelsiz olan insandan 10 kat daha fazla aklını kullandığını görüyoruz.”

 

Başkan Aydın, toplantının sonunda ilk ve ortaokul çağındaki 4 öğrenciye tekerlekli sandalye hediye etti.

 

Engelsiz hayat toplantısına, İlçe Milli Eğitim Müdürü Halit Demirtaş, Özel Eğitim Şube Müdürü Reşit Yağız, bünyesinde özel eğitim sınıfı bulunan okul müdürleri ile özel eğitim öğretmenleri, çeşitli meslek guruplarından engelli vatandaşlar, belediye meclis üyeleri ve engelli öğrencilerin aileleri katıldı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1271

banner1272

banner1273

banner1275

banner1277

banner1278

banner1296

banner1298

banner1300

banner1279

banner1280

banner1281

banner1285

banner1286

banner1287

banner1295

banner1282

banner1283

banner1284

banner1290

banner1292

banner1299