banner1028
Öne Çıkanlar ATAKAN BARO İÇİN ADAYLIĞINI AÇIKLADI MST MARKA KAZICI YÜKLEYİCİLER TERCİH EDİLİYOR MAHÇİÇEK OYUNU KULLANDI KAHRAMANMARAŞ MUTLAKA DEVLER LİGİNDE OLACAK SURİYELİ ÇOCUKLARA TİYATRO ŞENLİĞİ

Bu haber kez okundu.

GAZİANTEP KENT KONSEYİ TOPLANDI; BİZ NEYİ BEKLİYORUZ

Gaziantep Kent Konseyi 5’inci Seçimli Genel Kurulu, 28 Eylül’de toplandı. Tek listenin oylandığı genel kurulda, Kent Konseyi Başkanlığına Dr. Samet Bayrak seçildi. Toplantıda Kent Konseyi’nin Gaziantep için neler yaptığı ve neler yapabileceği konuşuldu. Gaziantep’in sorunları birincil ağızdan muhatabına iletildi. Kahramanmaraş ise Kent Konseyi noktasında boynu bükük kalan şehirlerin arasında yerini koruyor.

Kahramanmaraş’ta daha önce kurulan ve güzel çalışmalar yapan Kent Konseyi, neden yeniden canlandırılmıyor da pasif bir yapı olarak varlığını sürdürüyor? Şehri yönetmede halk ile yerel yönetimler arasında şeffaf bir bağ olan Kent Konseyi, belediyeciliğin kitabını yazan Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör ile kente artı bir değer oluşturmaz mı? Türkiye Belediyeler Birliği’ndeki ve yerel yönetimlerdeki tecrübesiyle Büyükşehir Belediye Başkanı Güngör, omuzladığı yükü Kent Konseyi ile paylaşamaz mı?

Geçtiğimiz dönem pasif olmaya mahkûm edilen Kahramanmaraş Kent Konseyinin, donanımlı bir isim olan Güngör tarafından yeniden canlandırılması bekleniyor.

Kent Konseyi, gereksiz bir oluşumsa komşu il Gaziantep, bu platformu niye ayakta tutuyor? Kent Konseyi çok elzem bir yapı ise Kahraman kentimizde bu yapı neden aktifleştirilmiyor?

KENT KONSEYİ NEDEN ÖNDEMLİDİR?

Kent Konseyleri, halkın görüşünü yansıtır, tavsiye niteliğindedir. Kent Konseyi, denetimdir. Yaşanan sorunların konuşulduğu ve çözüm üretildiği bir platformdur. Kent konseyi siyasetin üstündedir. Birçok siyasi görüşün ortak paydada buluştuğu işbirliğidir. Kent Konseyi, akıl ve birliğe uygun olarak çalışmalıdır.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1024

banner1039