banner746

banner750

banner727

ERDEMLİ’Yİ AŞURE İKRAMLARI SARDI

12 Ekim 2017 Perşembe 15:13
Bu haber 236 kez okundu

Erdemli Belediyesince her yıl yapılan aşure etkinlikleri bu yıl da birçok mahallede sürüyor. Belediye Başkanı Mükerrem Tollu “amacımız gönülleri birleştirmek” dedi.

ERDEMLİ'Yİ AŞURE İKRAMLARI SARDI
 Erdemli Belediyesi geleneksel aşure etkinliğine bu sene de devam ediyor. Büyükşehir yasasından dolayı kapatılarak Erdemli’ye bağlanan eski beldelerde ve merkezde düzenlenen etkinliklerde vatandaşlara aşure ikram ediliyor. Etkinliklere katılarak ve bizzat aşure ikramında bulunarak vatandaşlarla buluşan Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, bu etkinliklerin vatandaşlarla bir gönül buluşması olduğunu dile getirdi. Belediyece düzenledikleri her etkinliğin kendileri açısından bir amacı, bir anlamı olduğunu beyan eden Belediye Başkanı Tollu, topluma her anlamda hizmet ettiklerini, bu tür toplumsal etkinliklerin de bunun bir parçası olduğunu söyledi. Bu etkinlikler sayesinde vatandaşlar arasında bir gönül birlikteliği kurulduğu ve bu anlamda amaçlarına ulaştıklarını kaydeden Tollu, bu sayede özlenen bir tablo olarak millet-devlet buluşması sağlandığının altını çizdi.

ÖNEMLİ OLAN BİRLİK VE BERABERLİK

Açıklamasında aşurenin önemine de değinen Tollu, millet olarak manevi hasletlerinin olduğunu, aşurenin de bunlardan birisi olduğunu kaydetti. “Dini açıdan değerlendirildiğinde bizlere emrolunan her şeyin bir anlamda da toplumsal bir tarafı da bulunmaktadır” diyen Tollu, aşurenin önemine işaret etti. Muharrem ayı içersinde idrak edilen aşurenin birçok mucizesinin olduğunu ifade eden Tollu, “hangi kültür, hangi, dil, ırk dini anlayış da olursa olsun fark etmez her anlamda ve her yerde aşure bizleri birlik ve beraberlik esasında buluştursun. Bu anlamda tüm herkesin Muharrem ayını da tebrik ederim” dedi.

Başkan Tollu, açıklamalarının son bölümünde bu etkinliklerin düzenlenmesinde emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarına, destek veren gönüldaşlarına teşekkür ettiğini dile getirdi.

İKRAMLAR AY SONUNA KADAR SÜRECEK

Erdemli Belediye yetkililerinden alınan bilgilere göre, etkinliğin ay sonuna kadar devam edeceği ifade edildi. Günde bazen bir bazense iki etkinlik gerçekleştirildiğini kaydeden yetkililer, her etkinlikte en az bin kişilik aşure ikramı yapıldığını belirttiler. Etkinliklere vatandaşların da yoğun ilgisi gözlemleniyor.  

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder