Öne Çıkanlar dizi PAZAR GÜNÜ DANANIN KUYRUĞU KOPUYOR TÜRKİYE ZOR GÜNLERDEN GEÇİYOR KOMUTANLARDAN ZİYARET ÜNİVERSİTE SOKAĞINDA GÜLLER AÇTI

Bu haber kez okundu.

ERDEMLİ’DE YEŞİL ALAN SEFERBERLİĞİ

TEMA Vakfı Erdemli temsilciliği tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenerek geleneksel hale getirilen “Daha Yeşil Erdemli” projesinin 2019 Kasım ayı etkinliği Erdemli Belediye  Başkanı Mükerrem Tollu, Tema vakfı Erdemli temsilcisi Murat Başer ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleşti.

Alata mahallesinde cadde ve sokak kaldırımlarında gerçekleştirilen Fidan dikme etkinliğinde bir açıklama yapan Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Tüm dünya ve Türkiye’de olduğu gibi Erdemli’de de nüfus ve kullanım alanı dengesine göre bir gelişim olduğunu ve bu gelişime oranla da yapılaşmanın artığını belirterek, şunları söyledi. “Bugün Tema vakfı ile birlikte Erdemlinin sokaklarını yeşillendiriyoruz. 3 yıldır tema ile birlikte bu programı icra ediyoruz. Tabi Erdemli deniziyle, doğasıyla birlikte dünyanın en güzel coğrafyası bu coğrafyayı dahada güzel kılmak adına Erdemlimizin kaldırımlarını ve tüm boş alanları yeşillendirme gayreti içerindeyiz. Şuanda kauçuk dikiyoruz. İnşallah kauçuk hem kısa sürede büyüyor hem de ciddi bir gölgesi var. Erdemli yemyeşil olacak.”

 Erdemli’nin çok eski yıllarda yeşil bir kent olarak anıldığına da dikkat çeken Belediye Başkanı Tollu, son çeyrek asırda kaybolmaya yüz tutan bu imaja kavuşmak için görevde oldukları süre boyunca bu tür çalışmaların içerisinde yer aldıklarını ifade etti. Tollu, açıklamasını şöyle tamamladı.

“Erdemli hızlı bir gelişme göstermekte. Bu gelişme neticesinde ciddi bir yapılaşma olduğu hepimizin malumu. Biz de yapılaşma aynı zamanda yeşil alanların da inşaata yerini terk etmesine sebep olmakta. Bu düşünceden hareketle Erdemli’mize kendi seramızda ürettiğimiz fidanları dikiyoruz “

Erdemli’nin yeşil bir kent olarak anıldığına dikkat çeken Tema Erdemli Temsilcisi Murat Başer ise, yeşil alan miktarının artması için bu tür bir faaliyet içerisine girdiklerini belirterek, iş birliği yaptıkları Erdemli Belediyesine de teşekkür etti. Başer, açıklamasında şunları kaydetti.

”Erdemli belediyesiyle Teme vakfı arasında 5. Yılı kapsayan erdemli yeşillendirme diye bir proje yaptık ve dolaysıyla kentlerimizin nefes almasını istiyoruz. Gelecek nesillerimizede yaşana bilir bir kent bırakmak amacı ile bu faaliyeti yapıyoruz. 2017 yılında başladık şuanda 3.cü etkinliğimiz her yıl En az bin fidan dikmeyi hedefliyoruz ve bu yılda 3 bin fidana ulaştık. Belediyemizle hedefimiz 5 yılda 5 bin fidan sokaklarına ve caddelerine dikmeyi hedefliyoruz. Bu çalışmalarda öncülük eden Erdemli Belediyesine teşekkür ediyorum.” Etkinlikte Fidan diken öğrencilere Erdemli Belediyesi tarafından sıcak çorba ikram edildi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol