Öne Çıkanlar siyaset BAŞKAN OKAY ÖZDEMİR: KONGREMİZDE YİNE DEMOKRASİ ŞÖLENİ YAŞANACAK EDELER GRUBUNUN ACI GÜNÜ! GÖKSUN BELEDİYESİNDEN BİR İLK DAHA

Bu haber kez okundu.

EMEK EVLERİ HAYATLARINI DEĞİŞTİRDİ
 Sosyal ve kültürel projelerin yanı sıra engelli vatandaşların topluma yeniden kazandırılması yönünde de birçok projeye imza atan Dulkadiroğlu Belediyesi, 'Emek Evi' projesiyle ekonomik özgürlüğünü arayan engelli vatandaşların adeta hayatını değiştirdi.

 
Engellerine rağmen çeşitli mesleklerde ustalaşan ve ticaret yapan engelli vatandaşlar, özellikle iş yeri açma ve mekân edinme konularında sorun yaşıyorlardı. Bu soruna çözüm arayan Dulkadiroğlu Belediyesi, 'Emek Evi Projesi'yle engelli vatandaşların adeta hayatlarını değiştirdi. İşportacılık ve ayakkabı boyacılığı yapan iki engelli vatandaşa yönelik iki örnek projeye imza atan Dulkadiroğlu Belediyesi, bu konuda yeni ve farklı projelere de imza atmaya hazırlanıyor.
Konuyla ilgili bilgiler veren Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, engelli vatandaşların topluma kazandırılmasıyla ilgili farklı projelere imza attıklarının altını çizdi. Bu kapsamda 2 adet emek evini engelli vatandaşların hizmetine sunduklarını kaydeden Başkan Okay, "Çocuk bahçesi parkında ve kapalı çarşı girişinde iki adet emek evini engelli vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Zor şartlarda ailelerinin geçimini sağlamaya çalışan vatandaşlarımızın yazın sıcaktan, kışın ise soğuktan koruyacak olan emek evleri, estetik görünümüyle de bulundukları alana farklı bir renk katıyorlar. Projemiz farklı çalışmalarla devam edecek. Sosyal belediyeciliğin bir gereği olan bu gibi çalışmalarımızı sürdüreceğiz" dedi.

Rahatsızlığı nedeniyle ağır işlerde ve kapalı alanlarda çalışamayan Fatih Yelmez'de Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay'a teşekkür etti. Emek evine kavuşmadan önce çok zor şartlarda ailesinin geçimini sağladığını kaydeden Yelmez, emek evi sayesinde rahat bir iş ortamı ve kazanç elde ettiğini aktardı.
Dulkadiroğlu Belediyesi'nin ortaya koyduğu emek evi projesinin ilki Gazipaşa Mahallesi Çocuk Bahçesi Parkı önünde 35 yıldır ayakkabı boyacılığı yapan ve yürüme engelli olan İsmet Ulaş'a yönelik yapılmıştı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol