Öne Çıkanlar DESTEK BİZDEN BAŞARI SİZDEN TEKNOKENTTE PATENT VE FAYDALI MODEL SEMİNERİ YAPILDI TÜRKÜLERLE YOLDAŞIZ OZANLARLA GARDAŞIZ ADAYLIK BAŞVURUSUNU YAPTI siyaset

Bu haber kez okundu.

ELBİSTANLI ÇİFTÇİLER ÇATAK SAYESİNDE  YENİLİKLERLE BULUŞUYOR…
 Elbistan İlçesinde 2016 yılında 26 mahallede yürütülen ÇATAK programı 2017 yılında çiftçilerimizin yoğun talebi ve toprak-su kalitesinde çeşitli sebeplerden meydana gelen azalmalar bağlı olarak sulamada hassaslaşan alanlarda yapılan incelemeler sonucunda belirlenen yeni mahallerin ÇATAK kapsamına alınması planlanmaktadır.

           

Bu kapsamda İl Müdürlüğü teknik elemanlarından ÇATAK Projesinde görevli Ziraat Mühendisleri

Ferhat Seleş, Nuray Hiçyılmaz ve Büyükyapalak Mahallesi Zirai işletme Danışmanı Mehmet Şen tarafından Büyükyapalak Mahallesinde bilgilendirme toplantısı yapıldı.

 

İlçe Müdürü Ayhan Özcan; 2016 yılında yürütülen ÇATAK çalışması sonucunda ilçemize yenilenebilir enerji sistemlerinden güneş panelleri kullanılarak sulama yapan sistemin yanı sıra, tamburlu sulama sistemi kazandırılmıştır. Özcan; 2017 yılında bu gibi yeniliklerin ilçemize kazandırılmaya devam edeceğine belirtti.

 

ÇATAK Programında,  toprak ve su kalitesinin korunması, doğal kaynakların sürdürülebilirliği, erozyonun önlenmesi ve tarımın olumsuz etkilerinin azaltılmasına yönelik alanların korunması amaçlanmaktadır.

 

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1021