Öne Çıkanlar HUBUBAT HASAT BAYRAMI AFŞİN BELEDİYESİ ORTAKLI MAHALLESİ İFTAR SOFRASINA KONUK OLDU… ULUDAĞ EKONOMİ ZİRVESİ HUNHARCA SİLİVRİ DARBESİ!

Bu haber kez okundu.

ELBİSTAN KÜLTÜR, TURİZM VE TANITIM DERNEĞİ GÜN SAYIYOR

Bugün itibariyle 250 bine ulaşan nüfusu, Kahramanmaraş’ta ise 40 binin üzerinde yaşayan Elbistanlı hemşehrilerimiz, şimdi kendilerini en iyi ve ene kapsamlı şekilde temsil edecek ikinci derneğe kavuşmak üzereler.

Daha önce Elbistanlılar Derneğinin Başkanlığını da yürüten (bir yıl) Elbistanlılar Kültür, Turizm ve Tanıtım Derneği kurucularından olan Yaşar OKUR, dernekleşme çalışmalarında sona geldiklerini söyledi.

Kurucular arasında yer alan Yaşar Okur, ilçelerinin, milli ve manevi, kültürel, ekonomik ve turizm alanındaki değerlerinin tanıtımı noktasında istenen ve hak edildiği kadar tanıtılmadığına dikkat çekerek, hem kültür, hem turizm, hem de tanıtım noktasında kapsamlı bir çalışma içinde olduklarını belirterek, “İlçemizin tanıtım eksikliğini göz önünde bulundurarak, arkadaşlarımızla birlikte bu derneğin şart olduğu kanaatine vardık ve yola çıktık. Elbistan il olmayı hak eden, nüfusu ve ekonomisi ile potansiyel bir ilçe iken, güçlü bir şekilde sivil toplum kuruluşları arasında yer almamızın gerekliliğine inandık, bunun için çalışıyoruz” diye konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol