banner1165
Öne Çıkanlar siyaset TÜRKİYE BİR KABİLE HEM SOSYAL HEM BEYEFENDİ PERFORMANS PROGRAMI VE BÜTÇE HAZIRLIK EĞİTİMİ KMS

Bu haber kez okundu.

DUMLUPINAR; “CEYHAN NEHRİ KURUYABİLİR”
 ZMO Kahramanmaraş Şube Başkanı Doç. Dr. Ziya Dumlupınar, KÖY TV’de yayınlanan Platform Tarım programının canlı yayın konuğu oldu.

Programda tarımla ilgili birçok konuda önemli açıklamalarda bulunan Dumlupınar, Akbayır’a yapılması düşünülen Termik Santralle ilgili olarak çevre kirliliğinin yanı sıra, 100.000 dekar tarım alanının yok olacağını, hatta ve hatta Ceyhan nehrinin doğduğu Pınarbaşı gözünün kuruma tehlikesiyle karşı karşıya olabileceğini kaydetti ve  “Siz hemen yanı başına 100.000 dekarlık bir kömür sahası açarsanız ve Pınarbaşının su derinliğinden daha derin bir alan kazarsanız, su kaynağı dağılır ve kaybolur” dedi.

Başkan Dumlupınar, Kahramanmaraş’ta 66 köy de şeker pancarı tarımı yapan 2700 çiftçi bulunduğunu, şeker fabrikası için gerekli kömürün, kireç taşının, su kaynağının hemen yanı başında olan ve kâr eden bir fabrikanın neden satıldığını anlamadıklarını bildirdi.

Yetkililerin bir kez daha düşünmeleri gerektiğini belirten Dumlupınar: “Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında, çocuklarımızın geleceği tarım alanlarımıza ve çevremize sahip çıkalım” diyerek konuşmasını tamamladı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol