banner968

DÖNGELE YOLU, ‘TEHLİKE’ DOLU

11 Mart 2019 Pazartesi 17:25
Bu haber 501 kez okundu

Bir zamanlar belde idi. Belediye Başkanı da Hüseyin Bahar. Eşsiz manzarası, nefis doğası ve baraj kenarı temiz havası ile herkesin ilgisini çekerken, yaklaşık 5 yıl önce ORKİS, takip eden senelerde TATLISU ve diğer termal kaplıca otellerin devreye girmesi, şifalı sıcak suların cazibesine kapılarak özellikle güney illerimizden çok sayıda vatandaşı çeken oteller doluluk oranı ile bölgeye hayat vermeye başlamıştı. Sosyal ve ekonomik anlamda mahalleye bereket gelmiş, işsizlik kalmamıştı.

DÖNGELE YOLU, ‘TEHLİKE' DOLU
 HANİ YOL MEDENİYETTİ?

Daha önce bir beldeye hangi hizmetler geldiyse, onunla yetinen Döngele, şimdi mahalleye dönüşünce, hele hele de sayısı her geçen gün artan lüks otellerle donatılınca, insanların doğası ve şifalı suyu sebebiyle ilgileri daha da arttı.

Ama yol yol değildi. Rezaletti. Aslına bakılırsa daha yakın tarihte belediyeler yolu iyileştirme yoluna gittiler ve önemli mesafeler de aldılar. Lakin termal otellere yakın yol, heyelan sebebiyle sık sık kayınca, müşterilerin kaygı ve endişeleri de artmaya başladı.

YOL, ASLINDA BİR ARSA. KAPATILSA…

Evet, asıl yolun heyelan sebebiyle sık sık kayması, asfaltın barajlara doğru akması, insanları alternatifler üretmeye başladı. Oteller arasında bulunan arsa, bugünkü yol olarak açıldı. Peki, arsa sahibi ‘yolu kapatıyorum’ dese, araçlar havadan mı geçecek otellere. Bu bilinmiyor. Arsa sahibinin niyetine bağlı.

Sağlık turizminin kalbi olan Döngele Mahallesindeki Termal Kaplıca Otellere giden yol acilen iyileştirilmeli, kalıcı çözüm bulunmalıdır. Madem yol medeniyet, insanların da bu medeniyetin nimetlerinden yararlanması gerekiyor.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder