banner1078
Öne Çıkanlar BAŞKANI MAHÇİÇEK: TOPLUMSAL BİRLİKTELİĞİMİZİN TEMELİNDE PEYGAMBER SEVGİSİ VAR MAHMUT ARIKAN İLE SABAH SOHBETİ KMSDE YENİ PATRON ERDAL ALPASLAN Belediye Başkanı Hanfi Mahçiçek grup toplantısı

Bu haber kez okundu.

ÇOCUKLAR YAZ TATİLİ ÖNCESİ YAPBOZ İLE EĞLENDİ
 Onikişubat Belediyesi, ilçede eğitim gören öğrencilerin gelişimlerine katkı sunmaya devam ediyor. Bu bağlamda ilçedeki 12 anaokulunda çocuklara yönelik plus plus yapboz etkinliği düzenleniyor.

Uzman eğitmenler gözetiminde gerçekleştirilen aktivitelerde çocukların hem zihinsel gelişimlerinin artırılması hem de el becerilerinin ilerletilmesi amaçlanıyor. Yaklaşan yaz tatili öncesi yapboz oyunları ile eğlence dolu saatler geçiren öğrenciler, üç boyutlu yapbozları düzenlemek için kıyasıya yarıştılar.

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, belediye olarak en öncelikli hizmet başlıklarından birinin eğitim olduğunu söyledi. Hemen her fırsatta öğrencilerin eğitimlerine dönük faaliyetler sürdürdüklerini belirten Başkan Mahçiçek, şöyle konuştu:

“Toplum olarak en öncelikli konumuzun eğitim olduğunun farkındayız. Bu nedenle göreve geldiğimiz ilk günden bu yana öğrencilerimizin eğitimlerine katkı sunmaya çalışıyoruz. Her eğitim-öğretim yılının başında ilkokula başlayan tüm öğrencilerimizin çanta ve kırtasiyelerini alıyoruz. 3 yıldır sürdürdüğümüz ‘Kahramanmaraş bilgi ile buluşuyor’ projesi ile kentimizin her köşesindeki okullarımıza binlerce kitap ulaştırıp, yüzbinlerce okuma gerçekleştirilmesini sağlıyoruz.

Şu anda gerçekleştirdiğimiz yapboz etkinlikleri ise yavrularımız için biraz daha eğlenceye dönük. Tabi eğlenirken de öğreniyorlar. Zihinsel ve fiziksel gelişimlerini sağlıyorlar. El becerilerini geliştiriyorlar.  Gerçekten bu durum eğitimcilerce de kabul edilen bir gerçek. İnşallah amacına ulaşmıştır. Ben çocuklarımıza iyi eğlenceler diliyor, tam yavrularımızın şimdiden güzel bir yaz tatili geçirmelerini temenni ediyorum.”

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol