Öne Çıkanlar siyaset BAŞKAN OKAY ÖZDEMİR: KONGREMİZDE YİNE DEMOKRASİ ŞÖLENİ YAŞANACAK EDELER GRUBUNUN ACI GÜNÜ! GÖKSUN BELEDİYESİNDEN BİR İLK DAHA

Bu haber kez okundu.

CİNSEL İSTİSMAR OLAYI
 Bahse konu mahallede, izinsiz eğitim verilen bir evde, geçtiğimiz ayın son günlerinde meydana geldiği iddia edilen erkek çocuklarına taciz ve cinsel istismar olayının, bazı basın yayın kuruluşlarında yer alması, kamuoyu kadar bazı kurumları da rahatsız etti.

Söz konusu iddia edilen olayın, Hamidiye Yurtları Tesisleriyle uzaktan yakından ilgisi bulunmadığını söyleyen Tesis Müdürü Recep Köse’nin avukatı Mehmet Alp, olay akşamı mağdur yakınlarının, söz konusu yere gelmesi üzerine, şüpheli şahsın kaçarken, linç edilmekten korkup, kendi tesislerine sığındığını söyledi.

Av. Alp yaptığı açıklamada; “Tesisi yetkilileri, şahsi polise teslim etmiştir. Şüpheli şahsı polisler tesisimizden teslim aldıkları için bazı kişiler, tesisin fotoğrafını çekerek, sanki olay tesisimizde meydana gelmiş gibi sosyal medya üzerinden olayı haberleştirdiler. Akabinde bu haber bazı internet sitelerinde de yayınlandı.

Bunun üzerine yetkililerimiz, hem il emniyet müdürlüğüne, hem de il milli eğitim müdürlüğüne yanlışlığın düzeltilmesi için başvurmuştur. Emniyet yetkilileri, mağdur iki çocuğu ‘yer tespiti’ için getirmişlerdir. Yer tespiti sonucunda mağdurların gösterdiği yerin, Hamidiye Sosyal Tesislerimizle hiçbir ilişiğinin olmadığı anlaşılmıştır. Söz konusu izinsiz eğitim verilen ev, yetkililer tarafından mühürlenerek kapatılmıştır” ifadesini kullandı ve tesislerinin halen açık olup faaliyetlerine devam ettiğini, yanlış bilgi ve haberlere itibar edilmemesini sözlerine ekledi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol