Öne Çıkanlar ŞİŞMANLIKLA GELEN HASTALIKLAR KONFERANSI GÖKSUN SOSYAL TESİSLERİNİN TEMELİ ATILDI İÇME SUYUNDA KİRLENME YOK! Kahramanmaraşspor HAVA YOLLARI… CENGİZ ONARAN

Bu haber kez okundu.

ÇINAR: “HAKKIMIZDA ÇIKAN HABERLER ASILSIZDIR”
  

Hizmet-İş Sendikası hakkında çıkan haberin sendikayı yıpratmak ve karalamak amacıyla yapıldığını ifade eden Ömer Çınar: “Sendikamız Hizmet-İş ile alakalı dün kamuoyuna servis edilen haberin doğruluk payı bulunmamaktadır. Sendikamıza kayıtlı Fen İşleri Daire Başkanlığı, Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı, Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı, Mezarlıklar Daire Başkanlığı, Büro Hizmetleri Daire Başkanlığı, Haller Şube Müdürlüğü, Halk Ekmek Fabrikası Müdürlüğü ve İtfaiye Daire Başkanlığında çalışan arkadaşlarımızın hesaplarına hak edişleri yatırılmıştır.

Kültür ve Sosyal İşler Daire başkanlığına bağlı çalışan arkadaşlarımızın şirket ile olan problemlerden dolayı hak edişleri Büyükşehir Belediyemiz tarafından Aile ve Sosyal Çalışma Bakanlığından, Maliye Bakanlığından ve İş Müfettişleri tarafından görüş istenmiştir. Hak edişleri şirket tarafından değil belediyemiz tarafından direkt ödenmesi için çalışmalarımız sürüyor.  Çalışan arkadaşlarımızın mağduriyetleri en kısa sürede çözüme kavuşturulacaktır.

Konuda bahsi geçen mesaj sadece 316 üyemizin kayıtlı olduğu Denk Yol şirketinde çalışan arkadaşlarımıza gönderilmiştir.  Gönderdiğimiz mesajda: -Hizmet-İş Sendikamızın toplu iş sözleşmeleri ödemeleri üzerine çalışmalarımız devam etmektedir. İnşallah 15-20 gün içerisinde çözülecektir. Bilgilerinize sunar iyi günler dileriz- ifadelerine yer vermiştik.

20 Aralık tarihinde hak edişlerini aktaramadığımız Denk Yol şirketi çalışanlarımız ve Fen İşleri Daire Başkanlığında çalışan arkadaşlarımıza şirketten doğan sorunlar nedeniyle bir gün sonra yani 21 Aralık’ta ödeme yapılmadığına dair mesaj yoluyla bilgi aktarmıştık. Habere konu olan mesaj, sistem hatası nedeniyle tüm üyelerimize gönderilmiş ve hatanın farkına vardıktan bir gün sonra üyelerimize düzeltme mesajı göndermiştik.

Üyelerin tehdit edildiğine dair mesaj tamamen yalandır. Nedeni ise üye arkadaşlarımızın mağdur duruma düşmemesi için bizlerden Sendikamıza üye olan arkadaşlarımızın isim listeleri şirket tarafından istenmişti. Bizde bu arkadaşlarımızın isim listelerini şirkete göndermeden önce, listede yer almayan arkadaşlarımızı tek tek mesaj atarak ve arayarak mağdur etmemek için bilgilendirme yaptık.

Bu haber sitesinin kimin ve neye hizmet ettiği bellidir. Bu haber sitesinde Türk-İş propagandası yapılmaktadır. İşte kanıtı.

Bu güne kadar çalışan arkadaşlarımız adına hiçbir eylemde, söylemde bulunamayanlar bu gün sendikamızı yıpratmak için ellerinden geleni yapmaktadırlar. Çalışan üye arkadaşlarımız bunları iyi biliyor, bu gibi söylemlere de gereken cevabı vereceğinden eminim.

Bu haber sitesinin çalışan arkadaşlarımız için Sendikamızın ne kadar emek ettiğini ve haklarını alabilmeleri için ne kadar çalıştığını yazmasını isterdim. Veya en azından Hizmet-iş Sendikamızı arayarak konu hakkında bilgi alıp haberi ondan sonra yayınlasaydı doğruları paylaşmış olurdu. Ve bu kişilerin yaptıkları haber ile sendikamıza üye arkadaşlarımızın birlik ve beraberliğini bozmak, kafalarını karıştırmak, güç kaybettirmek, insanların huzurunu bozmak ve kendileri bir yere gelebilmek için insanları kullanmaktadırlar. Bu insanlara sendikamızda yer vermiş olsaydık en büyük sendika Hak-İş Konfederasyonu diyerekten övgüler yağdırırlardı.

Bizler koltuk sevdalısı insanlar değiliz, amacımız işçi kardeşlerimizin haklarını en iyi şekilde alabilmelerini sağlamaktır. Koltuk sevdalısı olanlar bugün meydanlara çıkıp insanları kandırmaktadırlar diyen Hak-İş Konfederasyonu Kahramanmaraş İl Başkanı ve Hizmet-İş Şube Başkanı Ömer Çınar olarak üye arkadaşlarımızın birlik ve beraberliğini bozmadan yolumuza devam edeceğimizi, daha aşmamız gereken çok engelimizin olduğunu belirtmek istiyorum. Ve son olarak şunu belirtmeliyim ki imzamız, işçimizin kararıdır” ifadelini kullandı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1091