banner881

banner882

banner883

banner884

banner885

banner886

banner887

banner888

banner889

banner890

banner891

ÇAYLI, “İRADEYE KURA ÇEKİLMEZ!” DEDİ.

12 Nisan 2018 Perşembe 23:10
Bu haber 667 kez okundu

14 Nisan cumartesi günü yapılacak olan Ticaret ve Sanayi Odası başkanlık ve meslek komitesi organ seçimleri için aday olduğunu açıklayan, sanayici, işadamı, siyasetçi Muzaffer Çaylı, TSO genel kurulundaki kura hadisesini benimsemediğini, etik bulmadığını belirterek, “Yazı tura ile belirlenen bir başkanlık sistemini kabul etmem mümkün değil. İsteyen hür iradesi ile aday olup seçime katılsaydı, daha şık olurdu” dedi.

ÇAYLI, 'İRADEYE KURA ÇEKİLMEZ!” DEDİ.
 Ticaret ve Sanayi Odası meslek komitesi organ seçimi için aday olduğunu açıklayan, ancak listeleri almak için bayağı sıkıntı çektiğini, kendisine karşı tavırlar alındığını belirten Muzaffer Çaylı, 14 nisan genel kurulu ile birlikte başlayacak olan dönüşümlü başkanlık sisteminin kendisinin anlayışına ters geldiğini söyledi.

BİZDEN KORKMALARINA GEREK YOK!

Çaylı, Clarion Otelde düzenlediği basın toplantısında, eşit şartlarda yarışılmadığının da altını çizdi, sonra da şunları söyledi; “Bizden korkmalarına gerek yok. Ben oda yönetimini bu tutumlarından dolayı kınamıyorum, sadece eleştiriyorum. Bu şekildeki uygulamalara üzülüyorum, benim bu üzülmem, beni hırslandırıyor aslında. Ben Meslek Komiteleri meclis üyeliğine adayım. Ben inşaat sektöründeyim. 12. Meslek Komitesinde 351 seçmen var, ki piyasanın ve 351 üyenin lokomotifi inşaat sektöründen gelenler” diye konuştu.

YOLUMUZDAN DÖNMEYİZ!

Çaylı açıklamasında hayli sakin bir tutum izlerken, milli iradeye kura çekilemeyeceğinin yeniden altını çizdi, bir oy bile alsa kaderine razı olacağını ifade ettikten sonra, meclise girdikten sonra hedefinin zirve, meclis ve ticaret ve sanayi odası başkanlığı olduğunu da belirtmeden geçemedi.

NOT: ÇAYLI’NIN HABERİNİN GENİŞ ŞEKLİ YARIN…

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder