banner1078
Öne Çıkanlar YENİ BULVAR GELİYOR DONDURMA FESTİVALİ MÜJDESİ ŞAMPİYON SAKARYASPOR BARAJA NAZIR MESİRE ALANI GÜVENÇ KOORDİNATÖR OLDU

Bu haber kez okundu.

BÜYÜKŞEHİR’DEN YADES HİZMETİ
 Büyükşehir Belediyesi’nce kurulan Akıllı Yaşlı Bakım Merkezi ve Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü bünyesinde yürütülecek proje kapsamında 65 yaş üzerin yaşlılarımızın evlerinde bakımları sağlanıyor.

65 YAŞ ÜSTÜNE HİTAP EDECEK

Kahramanmaraş Merkez Onikişubat ve Dulkadiroğlu ilçelerimizde Büyükşehir Belediyesi olarak 65 yaş üstü toplamda 1719 erkek ve 2263 kadın yaşlıya sosyal hizmetler sunulmaktadır. Projemizin hedef kitlesi bu sayı içerisinden sağlık ve güvenlik durumuna göre seçimleri yapılacak olan 65 yaş üstü 100 erkek ve 100 kadın yaşlıyı kapsayacak olup, özel sistem kurulacak.

ÖZEL SİSTEM NASIL ÇALIŞACAK

65 yaş üstü yalnız yaşayan yaşlı bireylerin evlerine kurulacak akıllı takip ve çağrı sistemleri ile yaşlıların çağrı merkezi personelleri tarafından 7/24 yaşadıkları ortamlarda uzaktan sağlık durumlarının takip edilmesi ve gereken tıbbi durumlarda ilgili sağlık yetkilisine haber verilmesi ile yaşlıların evde yaşamlarına destek verilmesi amaçlanmaktadır.

Yalnız yaşayan yaşlıların yangın, gaz zehirlenmeleri, duman, su taşması vb durumlarda acil servis, ambulans, polis ve itfaiye birimlerine haber verecek bir sistemin kurulması ile yaşlıların korunması amaçlanmaktadır.

Yaşlı bireylerin evlerine kurulacak sistemler, acil durum butonları, akıllı ilaç kullanım kutuları gibi birçok akıllı sistem ile uzaktan yaşlının tansiyonu, nabız ve kalp atışları, şekerinin ölçümleri sağlanacak ve tıbbi gereklilik durumunda sistem üzerinden çağrı merkezi ekranından yetkililere hızla ulaştırılacak. Yaşlının ev içerisinde düşmesi gibi durumlarda titreşimlere duyarlı bel ünitesi ile çağrı merkezine anında sinyal gidecek ve çağrı merkezi yaşlı destek ekiplerini oraya yönlendirebilecek.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol