banner1078
Öne Çıkanlar BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİ TOPLANDI ÖZEL TARAFTARLAR HEDEFIMIZ ONCE IYI INSAN YETIŞTIRMEK TANRIVERDİ: ASLA GERİ DÖNMEYİ DÜŞÜNMEDİLER FALA BAKACAK!

Bu haber kez okundu.

BÜYÜKŞEHİR’DEN BÜTÜN İLÇELERDE İLAÇLAMA
 Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların sineksiz bir yaz geçirmesini sağlamak için ilaçlama çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı  Çevre Koruma ve Kontrol Şube Müdürlüğü ekiplerinin kış ortasında başladığı ve lavra diye tabir edilen Sivrisinek, Karasinek, hamam böceği ve Fare gibi canlıların üreme döneminden bu yana gerçekleştirdiği ilaçlama çalışmaları ile Kahramanmaraşlıların  bu yılı haşerelerden uzak geçirebilmeleri hedefleniyor.

CBS (Coğrafı Bilgi Sistemi) kullanılarak Kahramanmaraş’ın 11 ilçesinde yapılan haşere ilaçlamalarında zararlıların üreme alanlarına öncelik verilirken, 2017 yılının ilk üç ayında il genelinde 74 personel ve 36 araç ile toplam 674 farklı mahallede ilaçlama çalışmaları yapılarak, 2 bin 78 litre sıvı, 607 kilogram katı, 4 bin tablet ilaç kullanıldı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol