Öne Çıkanlar GAZETECİLER DE ADAY ADAYI OLDULAR! PİAZZA AİLESİ İFTARDA BULUŞTU SAHİPSİZ BİR ŞEHİRDE YAŞIYORUZ! SİYASET BİR GÖNÜL İŞİ fatih

Bu haber kez okundu.

BÜYÜKŞEHİR, KULLAN-AT BİLETLERİNE AÇIKLIK GETİRDİ
 Konu ile ilgili olarak Ulaşım Hizmetleri Dairesi Başkanlığı Toplu Taşıma Şube Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada: “Toplu ulaşım hizmetinde kullanılan, yeni yapılan düzenleme ile ücreti 3 biniş 10 TL olan kullan-at biletler şehrimize dışarıdan gelen vatandaşların bilet teminini sağlamak, Kahraman kart dolumu yapmayan vatandaşların ihtiyacını karşılamak üzere otobüslerde, bayilerde ve kişiselleştirme ofislerde satılan biletlerdir.

Ayrıca bu kartlar teknolojisi gereği yurtdışından ithal edilen kartlar olup milli servet kaybı da söz konusudur. Kahraman kart ile yapılan binişlerde tam ücret 2.1 TL, öğretmen 1.8 TL,  öğrenci 1.4 TL olup herhangi bir fiyat artışı yapılmamıştır.

Ayrıca kullan-at kartlar 24.07.2017 tarihinde devreye giren toplu taşımada aktarma sisteminde de kullanılamamaktadır. Bu nedenle vatandaşlarımızın daha ekonomik olan Kahraman kartları kullanması yönünde hassasiyet göstermelerini diliyoruz” denilerek bilgi verildi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1091