banner746

BİSİKLET VE YÜRÜYÜŞ YOLU

30 Ekim 2017 Pazartesi 10:27
Bu haber 544 kez okundu

Eğitim-öğretime ve gelecek nesillere her türlü desteği sağlayan Onikişubat Belediyesi, örgün eğitime destek olmak, okullaşma oranını arttırmak ve mevcut potansiyeli değerlendirip geleceğe doğru adımlar atmak üzere hayata geçirdiği, sosyal etkinlik merkezi ve farkındalık yaratmak olduğunu söyleyen, model ve modern ilçe için hiçbir fedakarlıktan kaçınmadıklarını söyleyen Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, örnek teşkil eden vizyonlu projesi için gururluydu.

BİSİKLET VE YÜRÜYÜŞ YOLU
  

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, eserleri ile iz bırakmaya devam ediyor.

Bu merkezin, en güzel yanı öğrencilere en iyi eğitimi verirken özellikle de ücretsiz olmasıdır. Bu sayede eğitim gören öğrenciler, gelecek planlaması yaparken, ekonomik olarak sıkıntı yaşamadan ve aile bütçelerini sarsmadan ortaokul ve lise takviye kursları alabilecekler. Veliler de çocuklarını Onikişubat Belediyesi’nin açmış olduğu bu anlamlı sosyal etkinlik merkezine gönül rahatlığı ile gönderebilecekler.

Şehirlerin sosyal alanları arasında yer alan yürüyüş yolları, sağlıklı yaşama büyük ölçüde katkı sağlıyor. İnsanları stresli şehir yaşamından uzak tutan ve şehir merkezinde spor yapma imkânı sağlayan bu alanlar vatandaşlara sağlıklı yaşam olanağı sunuyor. Onikişubat Belediyesi de bu konuya dikkat çekerek sportif tesislerle şehri donatmaya özen gösterdi. Bununla da yetinmeyen Onikişubat Belediyesi, kilometrelerce bisiklet yolunu Kahramanmaraşlıların hizmetine sundu.

720 adet bisiklet bulunan sosyal tesiste, 130 annenin bebeği ile birlikte binebileceği konforlu bisikletler, iki, dört ve altı kişilik bisikletlerle ailelerinde beraberce binebileceği özel olarak tasarlanan bisikletler bulunuyor. Aynı anda bin kişinin çok rahat yürüyüş yapabileceği, 3 bin kişinin de hem yürüyüş hem de bisiklete binebileceği ciddi bir alan ve parkurdan oluşuyor.

Türkiye genelinde bugüne kadar yapılmamışı yapan Onikişubat Belediyesi, sosyal tesisin açılışını gerçekleştirdiği günden itibaren, parkura vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Kısa bir süre içerisinde yoğun bir ilgi gören bisiklet ve yürüyüş yoluna tam 18 bine yakın vatandaş kayıt yaptırarak, her türlü imkandan faydalanma olanağı buldu.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder