banner732

banner740

banner741

banner742

banner726

banner727

banner728

banner729

banner743

banner733

banner744

banner724

BAŞKAN MAHÇİÇEK BUNLARI GÖRMESİN!

12 Temmuz 2017 Çarşamba 10:38
Bu haber 998 kez okundu

Sosyal belediyecilikte olduğu kadar, teknik belediyecilikte de çığırlar açan, bunu geçmişte olduğu kadar, bugün de ortaya koyan Onikişubat ilçe Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek’in yaptığı bazı eserler, ne yazık ki ilgisizlikten heba olacak!

BAŞKAN MAHÇİÇEK BUNLARI GÖRMESİN!
 Esentepe konutları altına yapılan yerleri gördünüz.

Tarihi motifler verilmiş, çeşmeler konulmuş, şelaleler eklenmiş, buram buram tarih kokan tasarımla çevre halkının beğenisine sunulmuş ve çok da takdir görmüş iken, bugün o yapılan eser pislik içinde. Çeşmenin suları da akmıyor üstelik.

Başkan Mahçiçek yapıyor, ancak çalışanları, sorumlular yapılanı görmezden mi geliyor, hizmete sahip çıkmıyor, ilgilenmeye zaman mı bulamıyor, yoksa çalışanlara söz mü geçiremiyorlar bilinmez, konutların alt kısmına yapılan tarih tasarımı alan, çöplüğe döndüğü gibi, şelalelerden su da akmayınca, hizmetin bir anlamı kalmıyor.

GÖREVLİ; “TEMİZLİK BENİM İŞİM DEĞİL.”

Esentepe konutları dibinden geçerken, bu rezillik çarptı gözümüze. Üstlere kadar çıktık, her taraf çöplük, pislik içinde. Onikişubat madalyası bile bu pisliği örtememiş.

Biz fotoğrafları çekerken, refüjlere boylu boyunca uzanmış, birisiyle sohbete dalmış orta yaşın üzerindeki bir arkadaş geldi. “Niye çekiyorsun, kimsin?” der gibi.

Gazeteci olduğumu, pisliğin nedenini söyledim. “Başkan Mahçiçek sizlere burayı emanet etti. Böyle pir ezil ve çöplük halinde bırakın diye değil. Neden temizlemiyorsun?” deyince, verdiği cevap ilginç geldi ve midemizi bulandırdı.

“Kale’nin, surların içini temizlemek benim görevim değil. Benim görevim sadece şelalede su akıtmak! Gerisi temizlik işlerinin!” deyince kanım dondu.

Zira o caddeden, Esentepe konutlarının dibinden ne zaman geçsem, bu şelalenin aktığına hiç rastlamadım.

İnşallah büyük başkan, değerli başkanımız sayın Mahçiçek o eserini pislik halinde görmez, görmemiştir.

Görürse…

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder