Öne Çıkanlar KOLAT; TAKIMI BERABER ÇIKARALIM ZİYARETLERİNE BAŞLADI! HÜZÜN TAZE TUTAR AŞK YARASINI HEM GENÇ Eğlence
banner1103

Bu haber kez okundu.

BAŞKAN KAYIŞ: ÜNİVERSİTELERDE KAN DEĞİL, MÜREKKEP AKSIN!
 Yoğun bir katılım ile gerçekleştirilen yürüyüşte açıklamalarda bulunan Ülkü Ocakları İl Başkanı Hüseyin Kayış; “Bedeli ne olursa olsun tek dil, tek millet, tek devlet, tek bayrak mefkuresiyle kurulmuş bu ulu çınarı değil yıkmaya yerinden kıpırdatmaya dahi kimsenin gücü yetmeyecektir.” dedi.

Şehitliğin herkese nasip olmayacak yüce bir   makam olduğuna değinen Başkan Kayış; “Türk milletinin hürriyet ve bağımsızlığı uğruna her türlü bedeli ödemeye talip olarak bugün bizimle yürüyen yol arkadaşlarım. 4 Yıl önce 20 şubat 2015 tarihinde İzmir Ege Üniversitesi’nde gerçekleşen olaylar akabinde camiamız yasa bürünmüştür. Ülkücü harekat şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu için döktüğü göz yaşlarını dualarıyla süslemiştir. Gencecik vatan evladı hayallerini ve sevenlerini geride bırakarak milyonların kalbinde bayraklaşmıştır. Bilindiği üzere şehitlik herkese nasip olmayacak yücelikte bir makamdır. Bu makama yükselen kardeşlerimizin şefaatine erişmek ise hepimizin en büyük temennisidir. Şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu ilk değildi son da olmayacaktır. Kan ve göz yaşıyla yoğrulmuş şan ve şerefle dolu mazimizde binlerce gencecik vatan evladını bu aziz vatana şehit verdik” ifadelerinde bulundu. 

BİZİM BİR YEMİNİMİZ VAR; BU VATAN BÖLÜNMEZ!

 “Bu aziz vatanın Ömer Halis Demirleri, Fethi sekileri ve de Fırat Yılmaz Çakıroğulları asla bitmeyecektir” diyerek sözlerine devam eden Başkan Kayış; “ Dün Ulubatlı Hasan’dık burçlara bayrak dikilirken. Mustafa Kemal’dik, Kürt’ü, Laz’ı, Çerkez’i, Çeçen’i ile bir millet yedi düvele kafa tutan. Antepli Şahin’dik, Nene Hatun’duk mevzu bahis vatan olduğunda dilde tekbir elde bayrak vatanı müdafaa eden. İmamoğlu idik, Kılıçkıran idik, Fırat Yılmaz Çakıroğlu idik vatanımın ha ekmeğini yemişim ha bir kurşun diyerek şehadet şerbetini içen. Milletimizin vicdanı rahat olsun ülkücü gençlik dün olduğu gibi bugünde görevinin başındadır. Bu vatan için, şehitlerimiz için verilecek bir hesap ödenecek bir bedel varsa biz bunların hepsine talibiz. Bizler buradan bu vatanı bölmeye kalkanlara karşı her zaman olduğu gibi tek yürek olup tek bir ses veriyoruz: İnandık ve iman ettik ki şehitler ölmez, bizim bir yeminimiz var bu vatan bölünmez!”

MÜCADELENİ SONUNA KADAR SÜRDÜRECEĞİZ!

Başkan Kayış; “Bugün sizler tarih okuyan bir yiğidin arkasından tarih yazdınız. Cennet mekan şehidimiz Fırat Yılmaz Çakıroğlu İzmir Ege Üniversitesi kampüsünde elinde megafonla tarihe şu notları düşmüştü. Bu mücadeleyi  yirmi kişi de kalsak otuz kişi de kalsak bu şerefsizlere bu vatan hainlerine karşı yürüteceğiz. Bizde bugün Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi kampüsünden diyoruz ki; aziz ruhun şad olsun şehidim. Mücadeleni sonuna kadar sürdüreceğiz. Şayet sonunda senin gibi olmaksa kaderimiz biz bu kaderin ellerinden öperiz. Unutmayın, Fırat artık ağrıdan başlayıp basraya dökülen bir nehri adı değildir. Bayraklaşmış bir mücadelenin Akşehir’den doğup Ege’ye dökülen bir isimdir”diye konuştu.  

 

NE MUTLU BU VATAN İÇİN ŞEHİT OLANA!

Başkan Kayış konuşmasında son olarak şu ifadelere değindi; “Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanımız sayın Sinan Ateş beyefendinin ifade ettiği gibi okumayan, araştırmayan, tefekkür  etmeyen bu cephenin gerisinde su bile taşıyamayacaktır.

Sizlerde bilim ve teknolojide çağa ayak uyduran, atasından tarihinden ilham alan ve geleceğe ümitle bakan gençler olacaksınız. Üniversitelerde kan akmasın oluk oluk mürekkep aksın. Unutmayınız ki mürekkebin akmadığı yerde kan akıyor. Cehalet en büyük düşmanınız olsun. Bir olun, iri olun, diri olun. Sağ olun, var olun. Cenabı Allah’a emanet olun. Ne mutlu bu vatan için şehit olana, ne mutlu bu vatan için gazi olana, Ne Mutlu Türküm Diyene.”

Düzenlenen yürüyüşe, Ülkü Ocakları Kahramanmaraş İl Başkanı Hüseyin Kayış, Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Ertuğrul Doğan, Ülkü Ocakları Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Ali Tufan, MHP Onikişubat İlçe Başkanı Müfit Dal, MHP Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Ömer Emrah Satıcı ve çok sayıda teşkilat mensubu katıldı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1098banner1099