Öne Çıkanlar BİZİMLE YÜRÜ KAHRAMANMARAŞ!!! KAVGADAN BERABERLİK ÇIKTI! VÜCUT GELİŞTİRME VE FİTNEESTA BÜYÜK BAŞARI DÖNERİN VE KAVURMANIN EN LEZZETLİSİ HENÜZ SON SÖZÜNÜ SÖYLEMEDİ

Bu haber kez okundu.

BAŞKAN GÜVEN, MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ

Afşin'deki mahalle muhtarlarını kahvaltı programında ağırlayan Belediye Başkanı Güven, amaçlarının birlik ve beraberliği sağlamak olduğunu söyledi.

Belediye çalışmaları açısından muhtarlarla istişare içerisinde olduklarını belirten Güven,  mahalle muhtarlarını mesai arkadaşları olarak gördüğünü ifade etti.

Güven, "Belediyelerimiz ve muhtarlarımızla ortak hareket etme gayreti içindeyiz." dedi. Belediye'nin muhtarlar buluşmasına, Afşin Toplum Sağlığı Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezi (KETEM) birimi de katıldı. Afşin'deki mahalle muhtarlarının bir arada olmasını fırsat bilen Afşin Toplum Merkezi Başkanlığı KETEM Birimi, muhtarlardan KETEM Birimine destek olmasını istedi. Afşin TSM KETEM Birimi olarak uzun zamandır muhtarla bir araya gelmek istediklerini ifade eden Dr. Merve Bahar, " Muhtarlarımız mahallelerimizi temsil ediyorlar ve birçok kitleye ulaşabiliyor. Afşin Toplum Sağlında KETEM birimi olarak faaliyet gösteriyoruz. İlçemizde genelde bayanları yakından ilgilendiren rahim ağzı, bağırsak ve meme kanseri konusunda bilgilendirme ve erken tanı çalışmalarını yürütüyoruz. Muhtarlar toplantısına katılmamızın sebebi sizlerden bayanlara destek olmanızı istememiz." diye konuştu. 

KETEM olarak sürekli çalışmalarını sürdürdüklerini ifade eden Dr. Bahar, " Kanser tedavisinde erken tanı çok önemli. Rahim ağzı, bağırsak ve meme kanseri gibi kanser türlerinde erken tanı şansına sahip olduğumuzda tedavisi çok daha mümkün oluyor. 50 yaş üzerindeki erkeklerinde bağırsak kanseri için taramaları yapmaları önemli. KETEM olarak bütün imkânları sağlamaya hazırız. Sizlerde bulunduğunuz bölgelerde bayanlara KETEM'i anlatmanızı ve bizlere yönlendirmenizi istiyoruz." açıklamasında bulundu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1021

banner1024