BAŞKAN AYDIN’DA AKBUDAK’A TEBRİK TELEFONU

07 Ocak 2019 Pazartesi 12:51
Bu haber 403 kez okundu

Göksun Belediye Başkanı Hüseyin Coşkun Aydın, Büyükler Grekoromen Türkiye Güreş Şampiyonasında, 82 kiloda Türkiye Şampiyonu olan Göksunlu Milli Güreşçi Burhan Akbudak’ı telefonla arayarak tebrik etti.

BAŞKAN AYDIN'DA AKBUDAK'A TEBRİK TELEFONU
 Kariyerinde dünya şampiyonluğu da bulunan Göksunlu Milli Güreşçi Burhan Akbudak’ı Türkiye Şampiyonu olmasından ve Göksun'a yaşattığı onur ve gururdan dolayı tebrik eden Başkan Aydın, genç güreşçinin başarılarının devamı diledi.

 

Başkan Aydın, 2017 yılı Kasım ayında Polonya’da düzenlenen U23 Dünya Güreş Şampiyonasında, grekoromen stil 80 kiloda Dünya Şampiyonu olan Akbudak’ı ilçeye gelişinde makamında ağırlamış ve 10 adet Cumhuriyet altını ile ödüllendirmişti.

 

“2020 TOKYO OLİMPİYATLARINDAN ŞAMPİYON DÖNMEK İSTİYORUM”

Türkiye Güreş Federasyonu tarafından Bursa’da düzenlenen Büyükler Grekoromen Türkiye Güreş Şampiyonasında, Türkiye Şampiyonu olan Burhan Akbudak, Başkan Aydın’ın tebrik telefonundan dolayı mutlu olduğunu dile getirdi.

Hedefinin Olimpiyat Şampiyonluğu madalyasını Kahramanmaraş'a getirmek olduğunu belirten Milli Güreşçi Akbudak, duygularını şu şekilde ifade etti:

“Daha önce Avrupa ve Dünya şampiyonalarında madalyalar kazandım. Hedefimi bütün röportajlarımda belirttim. Kahramanmaraş’ta şuana kadar 1 Olimpiyat madalyası var. Şeref Eroğlu abimiz olimpiyat 2.si oldu. 2020 Tokyo Olimpiyatlarında şampiyon olarak ülkeme, memleketime altın madalyayı getirmek istiyorum. Olimpiyatlara bir yıl kala Türkiye şampiyonası önemli bir basamaktı. Bu basamakları Allah’ın izni ile teker teker çıkarak hedefime ulaşmak istiyorum. Tabi ki bu benim için tek taraflı bir başarı olmayacak. Benim bu yolda hedeflerime ulaşamama destek veren aileme, antrenörlerime ve Göksun Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin Coşkun Aydın’a çok teşekkür ediyorum, dualarını desteklerini bekliyorum inşallah.”

 

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder