banner708

banner712

banner713

banner692

banner718

banner719

banner720

banner721

banner707

BARO’DAN BAŞKAN BAĞCI HAKKINDA ÇIKAN HABERLE İLGİLİ AÇIKLAMA

14 Mart 2017 Salı 16:11
Bu haber 6993 kez okundu

Kahramanmaraş Baro Başkanı Av. Vahit Bağcı hakkında bugün yerel ve ulusal basında çıkan haberlerle ilgili olarak, Baro Genel Sekreterliğinden, Av. Mehmet Arık imzalı bir açıklama geldi.

BARO'DAN BAŞKAN BAĞCI HAKKINDA ÇIKAN HABERLE İLGİLİ AÇIKLAMA
 Baro Genel Sekreteri Av. Mehmet Arık açıklamada şu bilgilere yer verdi:

“Bugün ulusal ve yerel basında, Türk Ceza Kanununda temel ilke olan masumiyet karinesine aykırı olarak, hakaret düzeyine vatan başta Baro Başkanımız sayın Av. Vahit Bağcı ve baromuz mensubu 23 avukat ve stajyer avukat hakkında haberler yapılmıştır.

“Bir suçtan dolayı kovuşturulan kişinin suçluluğu mahkeme kararıyla sabit olmadıkça suçlu sayılmaz.”

Başlatılan soruşturmalar şahısların suçlu olarak ilan edilmesine olanak vermez.

Kahramanmaraş Baro Başkanı Av. Vahit Bağcı, 11 Mart 2017/18 Mart 2017 tarihleri arasında Türkiye Barolar Birliği tarafından organize edilen Kanada gezisine katılmıştır. Başkan Av. Vahit Bağcı, programın sonunda, yani 18 Mart 2017 tarihinde Toronto-İstanbul THY uçağı ile İstanbul’a gelecek, bir gün sonra da Kahramanmaraş’a intikal edecektir.

Herhangi bir kaçma durumu söz konusu değildir. Bu bilgilerin aksine bazı basın organlarında çıkan asılsız haberlerin düzeltilmesini, aksi durumda ilgililere hakkında hakaret suçundan suç duyurusunda bulunulacağını ve tazminat davası açılacağını duyururuz.”

 

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder