banner732

banner740

banner741

banner742

banner726

banner727

banner728

banner729

banner743

banner733

banner744

banner724

BARINMA MERKEZİ EYLEMLERİNE YASAK GETİRİLDİ

26 Aralık 2016 Pazartesi 15:17
Bu haber 947 kez okundu

Kahramanmaraş Valiliğince, Dulkadiroğlu İlçesi Sivricehüyük Mahallesi sınırları içerisinde inşaatı devam etmekte olan Geçici Barınma Merkezi'ni protesto etmek maksatlı her türlü etkinliğin yasaklandığına dair basın duyurusu gönderildi.

BARINMA MERKEZİ EYLEMLERİNE YASAK GETİRİLDİ
 Buna göre; Sivricehöyük Mahallesinde bulunan Geçici Barınma Merkezi çevresinde her türlü eylem, etkinlik yasaklandı. İşte, Valilikten gelen o yasaklama metni;

      1. Kahramanmaraş ili Dulkadiroğlu ilçesi Sivricehüyük Mahallesi sınırları içerisinde Suriye uyruklu misafirler için planlanan ve inşasına başlanılan 25.000 kişi kapasiteli geçici barınma merkezinin yapımına karşı geliştirilen hukuk dışı faaliyetler ile 25.03.2016 tarihinden itibaren gündemde tutulmaya çalışıldığı ve çeşitli eylem/etkinlikler (Kolluk Kuvvetini Yaralama, Kolluk Kuvvetine Direnme, taşlı, sopalı saldırı, Kanun'a aykırı toplantı, çadır kurarak ateş yakma, nöbet tutma vb.) yapıldığı ve yapılmaya çalışıldığı bilinmektedir.

    2. Alınan istihbari bilgiler, sosyal ağlar üzerinde yapılan paylaşımlar, geçmiş yıllarda ilimizde yaşanan müessif olaylar ile terör örgütü yöneticileri tarafından illegal faaliyet talimatı verilmesi göz önünde bulundurulduğunda; yapılacak her türlü eylem ve etkinliklerin marjinal gruplarca provoke edilebileceği, yasadışı örgütlerce olayların propaganda malzemesi olarak kullanılabileceği, eylemler sırasında gösterici grupların arasına sızabilecek illegal örgütlere mensup kişilerce güvenlik kuvvetlerine karşı taşlı, sopalı, molotoflu, el yapımı bombalı ve silahlı saldırılar gerçekleştirilebileceği ve toplumda çatışma ortamı yaratılmaya çalışılacağı değerlendirilmektedir.

    3. Cumhuriyetin Temel Nitelikleri, Devletin Ülkesi ve Milletin bölünmez bütünlüğü ile başkalarının hak ve özgürlüklerinin engellenmemesi, milli güvenlik, kamu düzeni, suç işlenmesinin önlenmesi ve başkalarının hak ve özgürlüklerinin korunması amacıyla 29/12/2016 - 27/01/2017 tarihleri arasında il genelinde Sivricehüyük mahallesinde yapılan Geçici Barınma Merkezini protesto amaçlı her türlü toplanma, basın açıklaması, toplantı, gösteri yürüyüşü, miting, oturma eylemi, stant açma, çadır kurma vb. etkinlikleri yasaklanması Valiliğimizce uygun görülmüştür.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder