banner1165
Öne Çıkanlar EDELER Grubundan Süper Açılış siyaset dizi AİLECEK CAMİDE GÖZLE GÖRÜLÜR DEĞİŞİM

Bu haber kez okundu.

AZERBAYCAN ASKERBALA ÇOCUK MÜZİK GRUBU KONSERİ
  

Büyükşehir Belediyesi, KSÜ, Kahramanmaraş İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile Kahramanmaraş-Azerbaycan Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği işbirliğinde KSÜ Cahit Zarifoğlu Konferans Salonunda gerçekleştirilen konserin açılış konuşmasını Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Zekeriya Pak yaptı.

Azerbaycan ve Türkiye’nin ‘iki devlet tek millet’ olduğunu hatırlatan Rektör Yardımcısı Pak, Azerbaycan-Türkiye ilişkilerinin güçlenmesine katkı sağlayan Askerbala Çocuk Müzik Grubunu üniversitemizde ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

KSÜ’de 1700 yabancı uyruklu öğrencinin eğitim gördüğünü ifade eden Rektör Yardımcısı Zekeriya Pak, uluslararası ilişkileri daha da güçlendirerek yabancı uyruklu öğrenci sayısını arttırmayı hedeflediklerini söyledi.

Etkinliğin gerçekleştirilmesinde katkıda bulunanlara teşekkürlerini sunan Rektör Yardımcısı Pak, “Azerbaycan’ın kültürünü ve kardeşlik duygularını bizlere taşıyan küçük kardeşlerimize ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum.” diye konuştu.

Açılış konuşmasının ardından Azerbaycan Askerbala Çocuk Müzik Grubu, birbirinden güzel eziğiler eşliğinde şiir dinletisi ve halk türküleri icra ettiler.

Programın ardından Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Zekeriya Pak ve Kahramanmaraş İl Kültür ve Turizm Müdürü Seydihan Küçükdağlı, Askerbala Çocuk Müzik Grubu üyelerine çeşitli hediyeler takdim ettiler.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol