banner671

banner663

banner664

banner673

banner674

banner675

banner676

banner677

ASKEF: 7 MARTTA YAYINLAN MTSK YÖNETMELİĞİNİ KONUŞTU

18 Mart 2017 Cumartesi 15:44
Bu haber 376 kez okundu

Akdeniz Sürücü Kursları Federasyonunun (ASKEF) Yönetim Kurulu Toplantısı bölge illerinin dernek başkanları, yönetim kurulu üyeleri ve sürücü kurslarının geniş katılımı ile Adana'da gerçekleştirildi. Toplantıya onur konuğu olarak Konfederasyon (TÜSEKON) Genel Başkanı İsmail Yılmaz ve Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Kaçar katıldı.

ASKEF: 7 MARTTA YAYINLAN MTSK YÖNETMELİĞİNİ KONUŞTU
banner656
 ASKEF'in başkanlığını yürüten Kahramanmaraş'ın yanı sıra Kilis, Hatay, Osmaniye, Gaziantep, Adana, Mersin gibi iller ve bölge illerin temsilcileri katıldı.

Toplantıda sektörün sorunları, eksiklerinin yanı sıra gelişmesi için neler yapılabilir, bununla ilgili donanım, personel ve yönetmelikler bağlamında bakanlıklarla yapılacak girişimler masaya yatırıldı.

Artık bağlı bulunduğu iller de meslek birlikleri oluşturmuş ve önemli, canlı ve hareketli bir STK olgusu taşıyan Sürücü Kursları ve Eğitimcileri hakettiği önemi saygıyı yakalama noktasında önemli yolu katetmiştir. Bunda Federasyonların ve konfederasyonun yanında illerdeki Sürücü kursları derneklerinin sektörü daha bilinçli ve nitelikli hale getirmek için takındıkları tavır çok önemlidir.

7 Martta yayınlan mtsk yönetmeliğinin tartışıldığı, gelecekteki kısa, orta, uzun vade eylem planlarının taslağının oluşturulduğu toplantı sektör için çok olumlu geçmiş ve yakın zamanda meyvelerini vereceği, sektöre yapacağı olumlu katkılar göz önüne serilmiştir.

Toplantıya ev sahipliği yapan ASKEF başkanı Seyfi Moroğlu katılımcılara teşekkür ederek bu gibi toplantıların birlik ve beraberliğimize katkılarının öneminden bahsederek kısa zamanda yine bir araya geleceğimizi belirterek Katılımından dolayı TÜSEKON başkan ve yardımcılarına teşekkür etti.

 

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder