Öne Çıkanlar KÜTÜKÇÜ AKUT MAHÇİÇEK: ÇANAKKALE ZAFERİ TÜRK MİLLETİNİN İNSANLIK ONURUDUR! ARAS: BU GECE DUALARIMIZ KABUL GÖRSÜN! DEVLER LİGİNDEKİ İSKUR!

Bu haber kez okundu.

ANTEP’E “GAZİ” UNVANI VERİLİŞİNİN 98’İNCİ YILDÖNÜMÜ
  

Anteplilerin bağımsızlık uğruna verdikleri mücadeleyle sadece Türkiye için değil, dünya için emsalsiz bir örnek olduğunu belirten Prof. Dr. Dağlı, “Kurtuluş Savaşı boyunca Türkiye’nin her karış toprağında, tarihte eşine az rastlanır bir kahramanlık örneği sergilendi” ifadelerine yer verdi. 

Dışarıdan yardım alamadan, kendi imkânlarıyla 11 ay süren büyük mücadelesi sırasında kadınıyla – erkeğiyle, genciyle – yaşlısıyla 6317 şehit veren Antep’in, TBMM tarafından 8 Şubat 1921 tarihinde “Gazi” unvanı ile onurlandırıldığına vurgu yapan Prof. Dr. Dağlı, şöyle devam etti:

“Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, ‘Türküm diyen her şehir, her kasaba ve en küçük Türk köyü Gazianteplileri kahramanlık misali olarak alabilir’ sözünden aldığımız güçle SANKO Üniversitesi olarak, sanayi, ekonomi, kültür ve tarihle içiçe geçmiş, kendi ayakları üzerinde duran Gaziantep’in, bilim ve eğitim alanında da hak ettiği yere gelmesi için büyük bir azim ve kararlılıkla yolumuza devam ediyoruz.”

 Prof. Dr. Dağlı, “Bağımsız ve güzel ülkemizin her karış toprağı için tüm şehitlerimizi bir kez daha saygı, minnet ve şükranla anıyorum” diyerek mesajını sonlandırdı.    

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol