banner1078
Öne Çıkanlar BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİ TOPLANDI ÖZEL TARAFTARLAR HEDEFIMIZ ONCE IYI INSAN YETIŞTIRMEK TANRIVERDİ: ASLA GERİ DÖNMEYİ DÜŞÜNMEDİLER FALA BAKACAK!

Bu haber kez okundu.

ANDIRIN’DA LİDER ÇOCUK TARIM KAMPI SONA ERDİ
 Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığı tarafından uygulamaya konulan bu yıl dördüncüsü düzenlenen, Kahramanmaraş İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğümüz koordinesinde Andırın İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğümüzce düzenlenen “Lider Çocuk Tarım Kampı”  sona erdi.

Programa Andırın Kaymakamı Haluk KOÇ, Andırın Belediye Başkanı Baki TEZCAN, Andırın İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Uğur ADSAY, görevli personeller ve çocuklar katıldı.

Lider Çocuk Tarım Kampı kapsamında Andırın Mehmet Akif ERSOY İlkokulu 4.sınıf öğrencilerine doğa bilinci ve çevre farkında lığı kazandırmak, çocukların tarımı öğrenmeleri tükettikleri gıdaların nasıl üretildiğini öğrenmeleri amacıyla düzenlenen programda öğrenciler; 3 gün boyunca, Büyükbaş, küçükbaş hayvan yetiştiriciliği yapılan çiftlikler, çilek bahçeleri, meyve ve sebze bahçeleri ve Süt mandıraları gezdirilerek çocuklara bilgiler verildi.

Andırın Kaymakamı Haluk KOÇ; İlçemizde Tarım Müdürlüğümüzün öncülüğünde ilköğretimde okuyan öğrencilerimize yönelik hazırlamış oldukları kampta meyve bahçesinde bulunuyoruz, üç günlük program içerisinde öğrencilerimize tarım alışkanlıkları çeşitli tarım uygulamaları, bunların sanayileri üretimleri ve bunlarla ilgili birçok konu uygulamalı olarak müdürlüğümüz personelleri tarafından öğrencilerle paylaşıyorlar, program dolayısı ile müdürümüz nezdinde ilçe müdürlüğümüze ve kampı tüm Türkiyede Kahramanmaraş’ta takibini sağlayan bakanlık yetkililerimize teşekkür ediyorum dedi.

Andırın İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Uğur ADSAY; Bakanlığımız Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığı tarafından 4’ sü uygulanan İl Müdürlüğümüz öncülüğünde koordine edilen ve ilçe müdürlüğü olarak düzenlediğimiz lider çocuk tarım kampımızda çocuklarımızın tarımı öğrenmeleri öğrenirken zevk almaları ve uygulamalar yaparak akılda daha kalıcı bir şekilde tarımı öğrenmeleri hedeflendi program kapsamında üç gün boyunca ekin tarlaları, meyve ve sebze bahçelerini, mandıraları, büyükbaş ve küçükbaş hayvan çiftlikleri gezdirilerek domates fidesi diktirildi. Dedi.
Andırın Mehmet Akif Ersoy İlkokulu 4 sınıf Öğrencisi Abdullah YALIM; süt mandırasını gittik, peynirin yapılışını öğrendik, çilek nasıl yetiştirilir onu örendik, saksılara domates fidesi diktik çok eğlendik dedi.

Program Öğrencilere “Lider Çocuk Tarım Kampı” katılım belgesinin takdimi ile sona erdi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol