banner1078
Öne Çıkanlar YENİ BULVAR GELİYOR DONDURMA FESTİVALİ MÜJDESİ ŞAMPİYON SAKARYASPOR BARAJA NAZIR MESİRE ALANI GÜVENÇ KOORDİNATÖR OLDU

Bu haber kez okundu.

 AİLE HAFTASI KUTLANDI
       Aile Haftası Etkinliği kapsamında düzenlenen Programa Sayın Valimiz Vahdettin ÖZKAN, Hanımefendi Dr. Ruhan ÖZKAN, Sayın Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcısı Sayın İlker YAZICI, Sayın Vali Yardımcılarımız Mustafa ÇEK, Bayram ÖZ ve Saygıdeğer Eşi Melaha ÖZ, Aile ve Sosyal Politikalar İl İl Müdürü Sayın Mehmet SERTPOLAT, Çocuk Hizmetleri Şubesi Personeli ve mevcut olan Koruyucu Aileler ile İlimizde kendilerine koruyucu aile olmaları için çocuk verilmesini bekleyen sıradaki Koruyucu Ailelerin katılımıyla gerçekleşmiştir.

 

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mehmet SERTPOLAT programın açılışında yaptığı konuşmada;

 

“Aile haftası kapsamında İl Müdürlüğümüz bu yıl bu haftanın konusunu “Koruyucu Aile Olmak” olarak belirledik. 2013’ te İl Müdürlüğü olarak projeye başladığımızda bu kahraman şehrin kahraman insanları Koruyucu Aile olmak için adeta yarıştı. Bu yüzdendir ki bu yıl Aile Haftasında sıra bekleyen Koruyucu Ailelerle bir araya gelerek sistemin ne kadar canlı ve dinamik işlediğini burada herkes görsün istedik ve bu programı tertip ettik” dedi.

“Bu vesileyle Ülkemizin ve İlimizin şu anki Koruyucu Aile durumu hakkında da sizlere bilgi vermek isterim.

 

14 Aralık 2012 tarihinden önce ülke genelinde 1350 koruyucu ailede 1492 korunmaya muhtaç çocuk varken Bakanlığımızdan alınan son rakamlara göre şuan 4246 koruyucu ailede 5171 korunmaya muhtaç çocuk bulunmaktadır.

 

Koruyucu Aile proje öncesi dönemde İlimizde 22 koruyucu ailenin yanında 32 çocuk varken Kahramanmaraş Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü olarak yapılan tanıtım faaliyetleri neticesinde bütün yatılı çocuk kuruluşları kapatılmış ve çocukların hepsi koruyucu ailelere yerleştirilmiştir. İl Müdürlüğümüzün bu başarısı gerek Bakanlığımız tarafından gerek ulusal ve yerel basında takdirle karşılanmıştır. Şuanda 97 Koruyucu Ailenin yanında 132 korunma altında bulunan çocuk kalmaktadır. Mevcut Aileler Müdürlüğümüzde bulunan Sosyal Hizmet Uzmanı, Psikolog, Sosyolog ve Çocuk Gelişimcileri tarafından düzenli olarak ziyaret edilmekte ve ailelere rehberlik yapılmaktadır.” diyerek sözlerini tamamladı.

 

Ayrıca Koruyucu Aile Olmak temalı programda iki koruyucu aile de(Ayşegül-Hüseyin AKKUŞ ile Gülizar-Erdal KESKİNGÖZ) söz alarak duygularını ifade ettiler.

 

Sayın Valimiz Vahdettin ÖZKAN yaptığı konuşmasında İlimizde yürütülen koruyucu aile hizmet modeli ile yakından ilgilendiğini belirtti. Konuşmasında “bu hizmet ne kadar önemli ise koruyucu aile olmak ondan daha önemlidir sizler bu hizmetin ana unsurlarısınız.” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol