banner1011
Öne Çıkanlar TOPLUMA BİR ŞEYLER KATMAK ZORUNDAYIZ ÇOCUKLAR HAYATIN RENKLERİ polis ÜÇ MAYMUNU OYNUYOR!” HUZUREVİNDE HUZUR ARAMAK!
banner1014

Bu haber kez okundu.

AHIRDAĞI  DEĞİL, BOZ DAĞI !!!

Yıllardır rant uğruna Ahır Dağı eteklerine kadar dayanan yerleşim alanının ulaşımını çözebilmek için mecbur kalınan yol güzergahının yüzde seksenlik kısmı ormanlık alan içerisinden geçmek zorunda kalmıştır. Bu nedenle yola giden alanda kesilen ağaçlardan ziyade, özellikle yolun kot farkından dolayı yapılan Şev’den dolayı yer yer çok büyük çıplak alanlar oluşmuştur. Bu da hem yoldan geçenler tarafından hem de şehrin her tarafından bariz bir şekilde gözükmesinden dolayı çok büyük tepkilere yol açmaktadır.

Bazıları tarafından kayalık zeminden dolayı ağaçlandırılmasının zor olduğunu iddia edenler olsa da, görüşlerine başvurduğumuz uzman kişiler bu kesimlerin özel bir teknikle ağaçlandırılmasının çok da zor olmadığı görüşünü paylaştılar.

 Konuyla alakalı tepkilerini dile getiren vatandaşla, Büyükşehir belediyesi ve Orman Bölge Müdürlüğünün bir an önce ağaçlandırma çalışmalarına başlamalarını sabırsızlıkla beklediklerini belirttiler.

Haber; Gönül FM

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1010