AÇ İNSAN İNANCINI YER!

30 Ağustos 2017 Çarşamba 12:08
Bu haber 334 kez okundu

Bu şehirde senelerdir CHP il başkanlığı ardından 2002-2007 yılları arasında da milletvekilliği yapan İnşaat Yüksek Mühendisi Mehmet Parlakyiğit, bir kısım gazeteci ile bir araya geldiğinde, siyasi serüvenlerinden kesitler aktardı, bugüne kadar hiç karşı karşıya gelmediği Mahir Ünal ile tanışmak ve ona bazı tavsiyelerde bulunmak istediğini söyledi.

AÇ İNSAN İNANCINI YER!
 Çevrede ve şehirde siyasetin abisi olarak bilinen, 1977’de yaşanan Maraş Olaylarında CHP il başkanı olan ve olaylar sırasında hayatını zor kurtardığını ifade eden Mehmet Parlakyiğit (77), siyasi yaşamında ve ülkenin kaderine hükmeden siyasi darbeleri yaşadığını anlattı.

“Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın fabrika ayarlarını değiştirdiği bir dönemden geçiyoruz” diyen Parlakyiğit, ülkenin İslam ülkeleri dâhil, doğu ve batılı ülkelerce kavgalı olduğunu, sıkıntılı olduklarını ifade ederken, mesele laikliğe geldiğinde, laikliğin dinsizlik olmadığını, kendi ifadesiyle bunu aklın egemenliği, inancın özgürlüğü olarak tarif etti. “Ama dinsiz değilim Allah’a şükür, Kur’an-ı Kerim’i hatmettim, bugün için dahi okuyorum. Laiklik ülke için vazgeçilmez unsurdur” diye konuştu.

YEREL MEDYA VE OBJEKTİFLİK MESELESİ

Parlakyiğit, her zamanki hoşgörüsü ve mütevazı yaklaşımı ile bir basın dostu olduğunu ortaya koyarken, yerel gazeteleri-siteleri takip ettiğini de belirtmeden geçemiyor, “Ama bizi eleştirsinler ama biraz insaflı olsunlar ve objektif olsunlar. Zaman zaman kraldan çok kralcı kesiliyorlar. Cumhurbaşkanı sayın Erdoğan ‘benim adıma kimse racon kesemez, kesersem ben keserim’ sözü çoğu kesimi rahatsız etti” dedikten sonra günümüzde insanların kutuplaştığını, ayrıştığını, ekonominin iyiye gitmediğini vurguladı, son olarak da aç insanın inancını yiyebileceğini sözlerine ekledi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder