Öne Çıkanlar MAHŞER YERİ GİBİ BADMİNTON ÇEYREK FİNAL MÜSABAKALARI BAŞLADI SANATÇI PERFORMANSI İLE VAR ULUSLARARASI MAKALE YAZARKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ Kadir tanış

Bu haber kez okundu.

1. Bertiz Şıra ve Ceviz Festivali start alıyor!

Festivalin tanıtımı için basın toplantısı düzenleyen Dulkadiroğlu Muhtarlar Derneği Başkanı ve Kanuni Mahallesi Muhtarı Resul Arslanhan, Festival için hazırlıklara başladıklarını ifade ederek 1 - 7 Ekim arasında yapılacak olan festivalin şimdiden yoğun ilgi gördüğünü söyledi.

HEM ÜRETİCİ, HEM TÜKETİCİ MEMNUN KALACAK

Tüm Kahramanmaraşlıları festivale davet eden Başkan Resul Arslanhan, “Düzenleyeceğimiz festivalden hem üreticiler hem tüketiciler memnun kalacak. Vatandaşlar buraya ürettikleri ürünleri satmak için geldikleri zaman Dulkadiroğlu Muhtarlar Derneği'nin katkıları doğrultusunda herhangi bir dükkan ve elektrik parası vermeyecekler” dedi.

TAMAMEN DOĞAL ÜRÜN TÜKETME HASSASİYETİ ÖN PLANDA OLACAK

Arslanhan, şöyle konuştu: “Dolu dolu bir festival hazırladık. Arkadaşlarımızla birlikte bu işin altından kalkacağımıza inanıyoruz. Vatandaşlarımız, eğer ellerinde satacak ürünleri varsa, direk tüketiciyle buluşturacak ürünleri varsa buyursunlar, gelsinler. Doğal ürün tüketme hassasiyeti olan vatandaşlarımız, ben doğal ürün almak istiyorum diyorsa buraya gelecek. Festivalde yöresel sunumlarımız olacak. Üzüm getireceğiz, onları tepeceğiz, şerbet yapacağız. 5 Ekim tarihinde de Havva Öğüt sahne alacak ve vatandaşlarımızı eğlendirecek. Tüm Kahramanmaraşlıları festivale davet ediyorum. Festivale gelen hiç bir vatandaşımızdan elektrik ve yer kirası talep etmeyeceğiz. Tabi biz bu konuşmaları yaparken Kaymakamlığımıza izin dilekçelerimizi de verdik, inşallah oradan olumlu bir haber gelecek.”

MAHALLE MUHTARLARI ARSLANHAN’I YALNIZ BIRAKMADI

Kahvaltılı açıklama sırasında, yöreye ait bazı mahalle muhtarları da, Muhtarlar Derneği Başkanı Arslanhan’ı yalnız bırakmayıp destek verdiler, konuşma sonrasında birde hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol