banner881

banner882

banner883

banner884

banner885

banner886

banner887

banner888

banner889

banner890

banner891

Uzun bir aradan sonra merhaba!

Uzun bir aradan sonra merhaba!

Kadriye MEZİR

01 Ekim 2017, 16:53
Bu makale 3838 kez okundu
 Ben gazeteci değilim ama dilimin döndüğünce, gözlemlerimi yazıyorum, arada bir...

Ankara da ikincisi yapılan Kahramanmaraş tanıtım günlerinde ziyaretçi olarak bulundum, birincisinde yöresel yemekleri tanıtmak için, ekibimle beraber gitmiştim, bu sene kısmet olmadı. Ankaralılardan çok fazla ilgi vardı adete standlar tıklım tıklım dolu idi ve ne çok ürünümüz varmış tanıtacak.

Emeği gecen herkesi kutluyorum ve ileriki zamanlarda devamının gelmesini umut ediyorum, gerçi son zamanlarda şehrimiz adeta atağa kalktı diyebilirim, dondurma turu bunun bir örneği. Elimizde ki değerlere sahip çıkmayı öğreniyoruz.

*

Tanıtım günlerinde gözlemlediğim diğer bir olayda: Atatürk Kültür Merkezinin yan tarafındaki panayırdı. Bu panayırda cezaevlerindeki mahkumların yaptığı el emeği göz nuru ürünler satılıyor ve o kadar güzel ürünler oraya çıkarmışlar ki şaşırmamak elde değil, hele yağlı boya tabloları ve takılara bayıldım, aklına gelebilecek her şey var ve piyasanın dörtte biri kadar fiyatta satılıyor, ben şahsen hayran kaldım.

Bu arada Atatürk Kültür Merkezinde hemen hemen her hafta illerin tanıtımları oluyor ve buna rağmen çevresi çok pis ve bakımsız, bu kadar haraketli bir yere neden bakılmıyor?

Hiç görmüyorlar mı anlamıyorum?

Neyse ...

*

Ankara’yı Ankaralılara bırakalım, biz kendi şehrimize bakalım, kendi şehrimizin tanıtımı için çalışalım. Bu şehirde yaşayan bir birey olarak üstüme düşeni yaptığımı düşünüyorum ve daha da özellikle turizm in kalkınması için elimden geleni yapacağım, nüfus cüzdanımda Zonguldak yazsa da kendimi Maraşlı olarak görüyorum ve her daim bu şehirde yaşamak istiyorum.

Yorum Gönder