banner732

banner740

banner741

banner742

banner726

banner727

banner728

banner729

banner743

banner733

banner744

banner724

TEKNOLOJİ BAĞIMLILIĞI PANELİ YAPILDI

24 Ekim 2017 Salı 12:17
Bu haber 2442 kez okundu

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ve Asitane Vakfı işbirliği ile Teknoloji Paneli gerçekleştirildi.

TEKNOLOJİ BAĞIMLILIĞI PANELİ YAPILDI
  

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, Asitane Vakfı ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü organizasyonu ile Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen panelde Hasibe Turan’ın yöneticiliğinde Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Prof. Dr. Ayşen Gürcan, Prof. Dr. Mustafa Taşlıyan, Doç. Dr. Ayşe Canatan ve Uzm. Psk. Bayram Ayaz Teknoloji Bağımlılığını anlattılar.

‘Hayata Erişim Sağlıyorum’ Projesi Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında gerçekleştirilen panelde panelistler Teknoloji Bağımlılığı konusunu masaya yatırdılar.

Hayata Erişim Sağlıyorum Projesi, Kahramanmaraş merkez liselerinde 9. sınıf öğrencilerine yönelik olup, proje uygulamasında teknolojik cihazların kullanım yanlışları ana tema olarak işleniyor.

Teknolojiyi yanlış kullanan yaş grupları arasında en kritik dönem 15-24 yaşları olarak göze çarptığı için gençlik döneminin ilk yılları risk grubunu oluşturuyor.

Projenin hedefi gençlerin henüz yaygın kullanıma geçmeden önce teknoloji kullanımı hakkında farkındalık sağlaması olarak belirtiliyor. 

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder