banner822

banner818

banner814

banner819

banner821

banner823

banner824

TEKNOLOJİ BAĞIMLILIĞI PANELİ YAPILDI

24 Ekim 2017 Salı 12:17
Bu haber 2696 kez okundu

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ve Asitane Vakfı işbirliği ile Teknoloji Paneli gerçekleştirildi.

TEKNOLOJİ BAĞIMLILIĞI PANELİ YAPILDI
banner811
  

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, Asitane Vakfı ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü organizasyonu ile Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen panelde Hasibe Turan’ın yöneticiliğinde Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Prof. Dr. Ayşen Gürcan, Prof. Dr. Mustafa Taşlıyan, Doç. Dr. Ayşe Canatan ve Uzm. Psk. Bayram Ayaz Teknoloji Bağımlılığını anlattılar.

‘Hayata Erişim Sağlıyorum’ Projesi Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında gerçekleştirilen panelde panelistler Teknoloji Bağımlılığı konusunu masaya yatırdılar.

Hayata Erişim Sağlıyorum Projesi, Kahramanmaraş merkez liselerinde 9. sınıf öğrencilerine yönelik olup, proje uygulamasında teknolojik cihazların kullanım yanlışları ana tema olarak işleniyor.

Teknolojiyi yanlış kullanan yaş grupları arasında en kritik dönem 15-24 yaşları olarak göze çarptığı için gençlik döneminin ilk yılları risk grubunu oluşturuyor.

Projenin hedefi gençlerin henüz yaygın kullanıma geçmeden önce teknoloji kullanımı hakkında farkındalık sağlaması olarak belirtiliyor. 

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder