banner1078
Öne Çıkanlar ŞAMPİYONLUK ŞARKILARI BAŞLADI İÇME SUYUNDA KİRLENME YOK! İSKEP BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI İŞ MAKİNESİ ALIMI İÇİN TOPLANDI İŞİNİZE AŞIK OLMAK BAŞARIYI GETİRİR

Bu haber kez okundu.

E-KONFERANS İLE EĞİTİM
 Özel SANKO Koleji ve Özel SANKO Fen-Teknoloji Lisesi öğrencileri, “CERN” ve Robotik Çağı’nın Eşiğinde, Asimov’dan Asimo’ya Robotiğe Bir Bakış” konulu iki ayrı e-konferansa katıldı.

 

Rice Üniversitesi / CERN Dr. Bora Akgün ve University of California, Irvine- UCI/ CERN Dr. Cenk Etoile tarafından gerçekleştirilen e-konferansta parçacığının keşfi sayesinde CERN laboratuvarı ile bağlantı kuruldu ve orada gerçekleşen hızlandırıcı ve parçacık fiziği biliminin ve teknolojinin sınırlarını zorlayan, her an yenilikçi buluşlarla beslenen çok hareketli ve renkli bilim dalı öğrencilere anlatıldı.

 

Alperen Değirmenci - Harvard University tarafından gerçekleştirilen “Robotik Çağı’nın Eşiğinde, Asimov’dan Asimo’ya Robotiğe Bir Bakış” konulu e-konferansta, Isaac Asimov’un bilim kurgu romanlarından çıkıp gerçek hayatın bir parçası olmaya başlayan robotiğin şu an geldiği noktayı, birkaç popüler örnekle anlattı ve insanlığı ne gibi heyecan verici gelişmelerin beklediğini vurguladı.

 

Özel SANKO Okulları Fen Bilimleri Bölüm Başkanı Ekrem Dobooğlu, e-konferans sistemine iki yeni konferansla devam ettiklerini ve genç kaşifler için yeni ufuklar açmayı hedeflediklerini söyledi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol