Öne Çıkanlar DULKADİROĞLU EYLÜL AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI DOĞAN BEBEĞİ İÇİN SİTE SAKİNLERİNE ZİYAFET ÇEKTİ TSO BAHÇESİNDE İFTAR VAKTİ öneri EKEN

Bu haber kez okundu.

6. GELENEKSEL İŞLETMECİLİK VE TEKNOLOJİ ZİRVESİ ’19 BAŞLADI
Mersin Üniversitesi Erdemli Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik Yüksekokulu ile Erdemli Belediyesi işbirliğinde düzenlenen 6. Geleneksel İşletmecilik ve Teknoloji Zirvesi ’19, açılışını gerçekleştirdi. Üç gün sürecek zirvenin açılış programı proje destekçilerinden Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Erdemli Kaymakamı Avni Kula ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Açıkyörük’ün katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Fatih Bilgi, Tuğba Bademci, Güray Yıldırım, Kenan Abdullahoğlu, Ahmet Burçin Gürbüz, Kadir Köymen, Kadir Kırmızı gibi isimlerin katılacağı zirvede, işletme ve teknoloji konusunda değerlendirmeler yapılacak. Bünyesinde gerçekleştirdiği ‘Uluslararası Erdemli Sempozyumu’ gibi organizasyonlarla da adından sık sık söz ettiren ve eğitime, teknolojiye, sanata verdiği destekler ile ilçe vatandaşlarının gönlüne girmeyi başaran Belediye Başkanı Mükerrem Tollu burada yaptığı konuşmada,  “Teknoloji anlamında Dünya’da baş döndürücü gelişmelerin olduğu muhakkak. Bu sürece ayak uyduramayan milletlerin, devletlerin hatta kurumların yok olup gittiği malumunuz. Bizim de bu gelişmelerden kendimizi soyutlamamız, asla mümkün değil. Ülkemiz gençlerinin ve çocuklarının imkân verildiğinde, fırsat tanındığında neler yapabileceğini girişteki sergide gördük. Ben ön açan uygulamalarından dolayı üniversite idarecilerimize ve akademisyenlerimize, desteklerinden dolayı Kaymakamımıza teşekkür ediyorum. Sizin ufkunuzla bu yüce millet, tarihte dün olduğu gibi bugünde o altın sayfalarda yerini alacak. El birliği ve gönül birliği ile çok çalışarak, bu asil milleti hak ettiği seviyeye ulaştıracağız”  ifadelerini vurguladı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol