Öne Çıkanlar ALTINORDU DARBE YAPTI! SANKİ KARDEŞ GİBİLER B.Ş. BELEDİYESPORA BAŞKAN ARANIYOR! MUTLULUKLARIN PAYLAŞILDIĞI ZAMANLARDIR” Seçim 2015

Bu haber kez okundu.

 VALİ GÜVENÇER’DEN GÜREŞ İHTİSASA İADE-İ ZİYARET

Yaklaşık 7 ay önce Kahramanmaraş Valiliğine atanan, halkın gönlünde taht kuran Kahramanmaraş Valisi Mustafa Hakan Güvençer, iade-i ziyaretlerini sürdürürken, son durağı Güreş İhtisas Kulübü oldu.

Belman Sitesindeki Güreş İhtisas Kulübünü ziyarette, Kahramanmaraş’a olan sevgisini, sevdasını anlatan Güvençer’i Güreş İhtisas Kulübünün efsane başkanı Yaşar Hopur ve yönetim kurulu üyeleri karşıladı.

“Geldiğim günden beri, bizi ziyaret eden sivil toplum kuruluşlarını ziyaret ediyor, borcumu ödüyorum” diyen, gençliğinde herhangi bir spor dalı ile ilgilenmediğini belirten Vali Güvençer, Kulüp Başkanı Hopur’dan bilgiler aldı.

Kulüp Başkanı Hopur, Vali Güvençer’in ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, kulüp faaliyetleri hakkında bilgiler verdi, ata sporuna gönül veren birisi olarak, 4 oğlunu da güreşçi yaptığını ve 4’ünün de milli takıma kadar yükseldiğini söyledi.

Kahramanmaraş’ın geçmişte güreşte büyük başarılara imza attığını da belirten Hopur, ayrıca güreş eğitim merkezinin yapılmasında da büyük emeği ve payı olduğunu ifade etti.

GÜREŞ FEDERASYON BAŞKANLIK SEÇİMİ

Sohbet sırasında önümüzdeki hafta Çarşamba günü (8 Nisan)da yapılacak olan ve Kahramanmaraş’ın yetiştirdiği ünlü güreşçilerimizden, Avrupa ve dünya şampiyonluğu yanında, Olimpiyat ikinciliği de bulunan Şeref Eroğlu’nun adaylığını Kahramanmaraş’taki bazı bürokratların (başta Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakçı) destek vermeyip, Bursalı Musa Aydın’a destek olmalarına bir anlam verilmediği ve bunun da hemşehrilik ile bağdaşmadığı, zaten son senelerde güreş adına bu şehirde bir şeylerin yapılmadığını dile getirildi.

Bu konuda tepkili olan Başkan Hopur ve dünya-avrupa şampiyonu Harun Doğan, Şeref Eroğlu'nu kastederek; “İstiklal marşımızı 110 kez yabancılara dinletmiş bir şampiyona bu yapılan büyük haksızlık ve vefasızlıktır” derken, Vali  Güvençer, konuya yabancı olduğunu, ancak araştırma içinde olacağını sözlerine ekledi.

 Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1147