banner749

banner750

banner727

SPORCUMUZ HALTERDE AVRUPA ŞAMPİYONU

28 Eylül 2017 Perşembe 15:31
Bu haber 625 kez okundu

Kosova’nın Priştine kentinde 23 Eylül – 01 Ekim 2017 tarihlerinde düzenlenmekte olan U15-U17 Yıldızlar Avrupa Halter Şampiyonasında Yıldız Halter Milli Takımımız toplamda 7 Altın, 9 Gümüş, ve 14 Bronz Madalya ile adeta madalyalara ambargo koydu. Halter Yıldızlar Milli Takımda Kahramanmaraş’lı iki sporcumuz 56 kg da Hacı Osman Çabuk ve 69kg da Ramazan Zeydanlı Milli Forma ile mücadele ettiler.

SPORCUMUZ HALTERDE AVRUPA ŞAMPİYONU
  U15 69 kg yarışan Ramazan Zeydanlı Koparmada 108 kg ile Altın Madalya alarak Al Bayrağımızı göndere çektirip, İstiklal Marşımızı Priştine’de okuttu.

 

  Yıldızlar Avrupa Şampiyonasında Ülkemizi temsil eden diğer Kahramanmaraş’lı Sporcumuz Hacı Osman Çabuk ise kilosunda 4. elde ederek madalya alamadı ama Milli Forma ile mücadele etmenin onuruna ulaştı.

            Şampiyon Milli Haltercimiz Ramazan Zeydanlı ve Babası, Şampiyona katılan Milli Haltercimiz Hacı Osman Çabuk, Sporcularımız Antrenörü Muhammet Nazik  Şampiyona dönüşü Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı’yı Makamında ziyaret ettiler. Ziyarette İl Müdürü Kabakcı Sporcularımızı ve Antrenörlerini tek tek tebrik ederek, Başarıların devamını temenni etti. Ayrıca Şampiyonada birinci olarak Altın Madalya alan Ramazan Zeydanlı’yı altın takarak ödüllendirdi. Ziyaret sonunda Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı ve Misafirler hatıra fotoğrafı çektirdiler.           

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder