“SINIR TANIMAYAN GENÇLİK SODESLE MUTLU” PROJESİ GENÇLERE UMUT OLDU

01 Ekim 2018 Pazartesi 10:12
Bu haber 466 kez okundu

Kalkınma Bakanlığı tarafından finanse edilen, Kahramanmaraş Valiliği koordinasyonunda Onikişubat Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğümüz tarafından yürütülen “ Sınır Tanımayan Gençlik Sodes’le Mutlu” projesi Osman Sayın Spor Salonunda yapılan törenle tamamlandı.

'SINIR TANIMAYAN GENÇLİK SODESLE MUTLU” PROJESİ GENÇLERE UMUT OLDU
 12 Ocak 2018 tarihinde başlatılan proje kapsamında Dezavantajlı 100 çocuğa 9 ay boyunca Masa Tenisi, Kort Tenisi, Basketbol ve Halk Oyunları branşlarında eğitimler verildi. Ayrıca bu 100 dezavantajlı çocuğa sportif faaliyetlerin yanında moral ve motivasyonu yüksek tutmak amacıyla Geziler, Piknikler, Kitap okuma kampanyaları gerçekleştirildi.

9 Aylık sürenin sonunda Osman Sayın Spor Salonu ve 12 Şubat Tenis kortunda yapılan turnuvalar ile çocuklar yeteneklerini sergilediler. Turnuvalar sonunda tüm katılımcı çocuklara  katılım belgesi ve başarı gösteren çocuklara Madalya verildi. Madalya törenine Onikişubat İlçe Kaymakamı Alaaddin Serdar Polat, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı, Onikişubat İlçe Milli Eğitim Müdürü Enver Gökşen, Onikişubat Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Kadir Gemci, Dulkadiroğlu Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Ali Aksu, Proje Koordinatörleri, Antrenörler ve Sporcular katıldı. Onikişubat İlçe Kaymakamı Alaaddin Serdar Polat proje kapsamında yapılan eğitimler hakkında yetkililerden bilgiler aldı, çocuklar ile birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder