Öne Çıkanlar RESMİ RESMEN AK PARTİLİ OLDU SAHADA ÇALIŞIYORUZ! SAHAYA İNDİLER! RAMAZAN PİDESİ MİS GİBİ

Bu haber kez okundu.

SAMİ KERVANCIOĞLU, GÜREŞ AĞASI

Kahramanmaraş Güreş İhtisas Kulübü ve Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu As Başkanlığınca tertip edilen güreşler saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başladı, bunu mehter müzikleri ardından da dua takip etti.

Batıpark Çim Güreş Sahasında, cazgırlığını Mustafa Sarı’nın yaptığı güreşlerin açılış konuşmasını Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu As Başkanı Şahin Hopur yaptı. Şahin Hopur, 15 Temmuz ruhuna ilişkin cümleleri sıraladı, darbeleri lanetledi ve 15 Temmuz’u yeniden kurtuluş, yeniden milli şahlanış olarak tarif edip, milli iradenin hainlerin oyununu bozduğuna vurgu yaptı, güreşlerde emeği geçen herkese teşekkür etti.

İkinci olarak alanda söz alan Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakçı ise, 15 Temmuz ruhuna ilişkin düşüncelerini paylaştı, İl Müdürlüğü olarak il genelinde sportif anlamda yaptıklarından kısa kesitiler aktardı, o gece hainlere karşı dimdik ayakta duran kahramanları saygı ile andı, şehitlere rahmet, gazilere sağlıklı günler temennisinde bulundu.

TÜRK HALKI OYUNLARA DİRENMİŞTİR!

Son olarak konuşan AK Parti Milletvekili İmran Kılıç, uzun konuşmasında güreşi bir tarihi süzgeçten geçirdi, 15 Temmuz’da FETÖ hainlerinin oyunlarını, tuzaklarını milli iradenin bozduğunu, memleketin namusunu, değerlerini, bayrağını ve milli şuurunu korumak adına bozduğunu, Türk halkının batının ve hainlerin oyunlarına direndiğini ve sonunda galip geldiğini ifadeyle, şehitlere rahmet diledi.

BEN ANADOLUYUM ŞİİRİ…

Özellikle bu isimdeki şiiri ile ülke çapında tanınan ve başpehlivanların taşıdığı Türk bayrağı önünde bu şiiri okuyan Hacı Gürhan büyük takdir ve alkış topladı, ayakta alkışlandı.

VE SAMİ KERVANCIOĞLU GÜREŞ AĞASI

Konuşmaların ardından güreş ağası seçimi yapıldı. Güreşlere sponsor olan, maddi manevi desteğini ve yüreğini ortaya koyan Sami Kervancıoğlu’na güreş ağalığı kıyafetini cazgır Mustafa Sarı giydirdi, ancak önem arz eden ve gelenek haline gelen güreş ağalığı teşbihini ise Milletvekili İmran Kılıç takdim etti, başarılar diledi.

“Bu ülke bizim, bu şehir bizim. Bu ülkenin duyarlı insanları, 15 Temmuz’da hainlere karşı dik durdu, milli irade darbeye karşı geldi ve hainler de amaçlarına ulaşamadı. Allah birliğimizi ve dirliğimizi bozmasın. Ben esnafım, dondurmacıyım. Bu şehirde kazandığımı bu şehir için, insanlık için harcıyorum, harcamaya da devam edeceğim. Beni güreş ağalığına layık görenlere teşekkür ederken, milli şuur ve ülke toprağı, bayrağı, ezanı için canını veren, kanını akıtan şehitlerimize rahmet diliyor, gazilerimize sağlık diliyorum.” diye konuştu.

ALPEDO DONDURMASI VE GÜREŞLER

Konuşmaların ve güreş ağalığının belirlenmesinden sonra güreşler başladı ve kıran kırana devam etti. Güreşlerin sponsoru olan [email protected] firması da seyircilere, konuklara dondurma ikram etti.

Güreşlere ayrıca akşam saatlerinde alana gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, Güreş İhtisas Kulübü Başkanı Yaşar Hopur, eski milli güreşçimiz, dünya ve Avrupa şampiyonu Harun Doğan, Faruk Köklü, Mehmet Esenceli, Sarız Belediye Başkanı, yine bu şehre ve güreşimize altın madalyalar kazandırmış milli güreşçilerimiz, gazilerimiz, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Ergün Önal ve güreş severler katıldı.

Eski başpehlivanlarımızdan Halil Hopur, mazereti sebebiyle bu güreşlere katılmazken, akşaam saatlerinde yapılan son güreşlerde, başpehlivan Hatay Bölgesinden Ömer Yavuz, Tokat bölgesinden Bekir Demirtaş ise ikinci oldular. Kilolarında derece alan güreşçilere madalaya ve para ödülleri güreş ağası Sami Kervancıoğlu ve Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör tarafından verildi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1126

banner1127