Öne Çıkanlar KOLAT; TAKIMI BERABER ÇIKARALIM ZİYARETLERİNE BAŞLADI! HÜZÜN TAZE TUTAR AŞK YARASINI HEM GENÇ Eğlence
banner1103

Bu haber kez okundu.

OKUL SPORLARI TAEKWONDO GURUP BİRİNCİLİĞİ TURNUVASI
 Taekwondo Gurup birinciliği turnuvasına 22 ilden 500 e yakın sporcu, antrenör ve idareci katılım sağladı. Turnuvaya 22 Mart 2019 Cuma günü Osman Sayın Spor Salonunda açılış seremonisi düzenlendi. Açılış seremonisi tüm sporcuların ve Hakem heyetinin salonda yerlerini alması ile başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması akabinde, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali İhsan KABAKCI açılış konuşması yaparak İzleyenlere ve sporculara hitap etti.

KABAKCI konuşmasında şunları söyledi “Güzel ülkemizin dört bir yanından, Akdeniz bölgesin saklı cennet köşesi Kahramanmaraş’ımıza hepiniz hoş geldiniz. Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafından sporun yaygınlaştırılması alt yapının geliştirilerek Performans sporcularının keşfedilmesi amacıyla gerçekleştirilen Okul Sporları faaliyetlerinden “ Taekwondo Gençler Bölge Grup Birinciliği Turnuvasına” 22-24 Mart 2019 tarihleri arasında Kahramanmaraş Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak Osman Sayın Spor Salonumuzda ev sahipliği yapıyoruz. İki gün sürecek olan Grup birinciliği turnuvaları için ilimize 22 ilden yaklaşık 500 e yakın sporcu ve antrenör katılıyor. Müsabakaların Fair Play ruhu içerisinden geçmesini temenni ediyorum. Sizler kendi illerinizde yapılan İl Birinciliği turnuvalarında derece elde ederek grup müsabakalarına katılmayı hak kazanan şehrinizin en iyi Taekwondocularısınız, sizler gibi elit sporcuları ilimizde ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. Bu düzeyde aldığınız şampiyona deneyimi tüm spor hayatınızda sizlere yardımcı olacaktır. Gençlik ve Spor Bakanlığımızın bu tür turnuvalar düzenlemekteki yegâne hedefi de işte budur. Sizlere iki gün sürecek olan Taekwondo Gençler Bölge Grup Birinciliği Turnuvasına başarılar diliyorum. Burada ki turnuva sonunda üst tura çıkacak olan takımlara da şimdiden başarılar diliyorum.” Dedi.

Üç gün süren turnuva sonunda derece elde eden sporcuların madalya ve başarı belgelerini Taekwondo İl Temsilcisi ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Şube Müdürü Ökkeş SOLMAZ, Basın ve Yayın Şube Müdürü Mustafa ARGUZ, Taekwondo Federasyonu Merkez Hakem Kurulu Üyesi Mustafa AKPINAR, müsabaka hakemleri ve Okul İdarecileri takdim ettiler.

Turnuva sonunda ilk dörde girerek üst tura çıkmayı hak kazanan sporcular Haberin Fotoğraflarında belirtilmiştir. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1098banner1099