banner1078
Öne Çıkanlar BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİ TOPLANDI ÖZEL TARAFTARLAR HEDEFIMIZ ONCE IYI INSAN YETIŞTIRMEK TANRIVERDİ: ASLA GERİ DÖNMEYİ DÜŞÜNMEDİLER FALA BAKACAK!

Bu haber kez okundu.

 KSÜ’DE YÜZME HAVUZU TEMELİ ATILDI
 KSÜ Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu temel atma törenine Rektör Prof. Dr. Durmuş Deveci, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Rektör Yardımcıları, Yönetim Kurulu ve Senato Üyeleri ile üniversitemiz personeli katıldı.

Tören, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fatih Kıllı’nın projeye ilişkin bilgiler sunmasıyla başladı. 2 Şubat 2017’de sözleşmesi imzalanan, 7 bin 500 metrekare alana sahip olacak olan Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzunun mümkün olan en kısa sürede bitirilmesinin hedeflendiğini ifade eden Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fatih Kıllı, projenin teknik detaylarını aktardı.

İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Mustafa Genç tarafından yapılan duanın ardından temel atma butonuna Rektör Deveci, Başkan Mahçiçek ve protokol üyeleri birlikte bastı. Temele ilk harcın dökülmesiyle birlikte tekbirlerle kurban kesilerek, dualar edildi.

Törende konuşan Rektör Deveci, Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu projesinin bu günlere gelmesinde emeği geçenlere teşekkür ederken, havuzun inşaatını mümkün olan en kısa sürede tamamlayarak hizmete açmayı hedeflediklerini ifade etti.  Rektör Deveci, içerisinde hamam, fitness, fizik tedavi, sauna gibi birçok farklı aktivite alanının yer alacağı Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzunun tamamlandığında bütün Kahramanmaraş halkına hizmet edeceğini belirtti.

Bünyesinde fitness salonu, fizik tedavi salonu, aerobik salonu, jimnastik salonu, sauna, buhar odası, tuz odası, jakuzi, Türk hamamı, soyunma odaları, çocuk oyun alanı, bebek odası, kafeterya gibi birçok sosyal kullanım alanı barındıran Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu, 7 bin 500 metrekare kapalı alana sahip olacak.

Proje içerisinde yer alan yarı olimpik yüzme havuzu 16 metre genişliğinde 25 metre uzunluğunda ve 210 santim derinliğinde olacak. Proje içerisinde bir de 6 metre genişlik 16 metre uzunluk ve 120 santim derinliğe sahip eğitim havuzu yer alacak. 350 kişilik tribüne sahip olacak olan projede, 140 araçlık otopark alanı da mevcut. Proje kapsamında ayrıca 10 bin 660 metrekare alanda peyzaj ve çevre düzenlemesi yapılacak. Yaklaşık maliyeti 12 milyon 358 bin 947 Türk Lirası olarak hesaplanan Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu projesinin 2018 yılı içerisinde tamamlanması planlanıyor.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol