Öne Çıkanlar dizi AFŞİN BELEDİYESİNDE AFŞİN DEVLET HASTANESİNDEN İKİ YENİ HİZMET 70 YETİM GİYDİRİLDİ Esat Şengül

Bu haber kez okundu.

KSÜ’DE "GELENEKSEL TÜRK OKÇULUĞU” KONFERANSI

KSÜ Cahit Zarifoğlu Konferans Salonunda gerçekleştirilen konferansın açılış konuşmasını Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Taner Okumuş yaptı. Okçuluğun Türk kültürü ve tarihinde önemli yeri olan bir spor ve sanat dalı olduğunu ifade eden Rektör Yardımcısı Okumuş, okçuluk sporunun tanıtımına katkı sağlayan bu etkinliği gerçekleştiren Ata Sporları Öğrenci Topluluğuna teşekkür etti.

Ata Sporları Öğrenci Topluluğu Akademik Danışmanı Tuğrul Avcı ve topluluk başkanı Abdülbaki Güngör de birer konuşma yaparak topluluk faaliyetlerine ilişkin bilgi verdiler.

Açılış konuşmalarının arından Adana Geleneksel ve Atlı Okçuluk Spor Kulübü Başkanı, Türkiye Geleneksel Türk Okçuluk Federasyonu Organizasyon Kurulu Üyesi Erhan Uzman, "Geleneksel Türk Okçuluğu: Geçmişten Geleceğe" başlıklı konferans sunumunu gerçekleştirdi.

Okçuluğun 40 bin yılı aşkın tarihiyle önemli bir savaş sanatı olduğuna dikkat çeken Erhan Uzman, okçuluk eğitim aşamalarına ilişkin katılımcıları bilgilendirdi. Okçuluğun her yaşa hitap eden bir spor dalı olduğunu belirten Uzman, katılımcıların konuya ilişkin sorularını da cevaplandırdı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol