JUDO ÖZEL TURNUVA

07 Haziran 2012 Perşembe 17:40
Bu haber 2474 kez okundu

Şairler kadar güreşçi yatağı olarak da bilinen Kahramanmaraş’ta, sporun değişik alanlarında etkinlikler düzenlenirken, bu zincire eklenen son halka, judo özel hazırlık turnuvası oldu. Batıpark Spor salonunda, Kahramanmaraş, Kilis ve Niğde illerinden gelen 86 sporcunun 18 siklette yarıştığı müsabakaları izleyenler arasında Çankırı’daki skandala muhatap olan Judo Federasyonu Başkanı Fatih Uysal da vardı.

JUDO ÖZEL TURNUVA
 Bayan ve erkeklerden oluşan sporcuların maçları kıran kırana geçerken, 4 kategoride oynanan müsabakalar sebebiyle Kahramanmaraş’a gelen Judo Federasyonu Başkanı Fatih Uysal, Kimlik Gazetesi ve maraskimlik.com sahibi Mehmet Fiskeci’nin sorularını cevaplandırırken de, Kahramanmaraş’a 4-5 kez geldiğini, bu kentin bir güreşçi şehri olup, judonun da güreşe yakın bir spor dalı olduğunu belirterek, Kahramanmaraş’ı önemsediği için Samsun’da okullararası Türkiye Şampiyonası ve geçen hafta Sakarya’da, Azerbaycan’ın da katıldığı turnuvaya katılmayıp Kahramanmaraş’a geldiğini söyledi.


Yaklaşık 40 gün önce, Çankırı’da kamp sırasında judo milli takım sporcularının skandalı  hatırlatıldığında “Bu eski haber, bu bilgiye nereden ulaştınız!” diyerek şaşkınlığını gizleyemeyen ve duraksayan Uysal, cevap olarak; “Skandalın zuhur ettiği gün Çankırı’ya gittim, yetkililerden özür diledim. Zaten sporculara da gereken ceza verildi” şeklinde konuştu.

YENİDEN ADAY OLACAK MISINIZ?

2008 Aralık ayında Judo Federasyonu Başkanlığına seçilen Fatih Uysal, önümüzdeki aylarda yapılacak olan seçimde yeniden aday olacak mısınız şeklindeki sorumuz üzerine de; “Tabi ki adayım. Bu yolda camiam ne derse, ona göre hareket edeceğim. Şayet aday gösterilmem isteniyorsa, bundan kaçmam!” dedi.

Uysal, ayrıca, önümüzdeki günlerde yapılacak olan olimpiyatlara iki  sporcu ile katılacaklarını, bunlardan birinin bayan, birinin de erkek sporcu olacağını sözlerine ekledi.

Özel turnuvayı izleyenler arasında Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakçı da vardı.

2 firmanın da sponsorluğunu (birisi Selen inşaat sahibi Murat Selen) üstlendiği özel hazırlık turnuvası ile ayrıntılı haber ve turnuvanın sonuçlarını yarın sitemizde okuyacaksınız.

 

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder