banner822

banner818

banner814

banner819

banner821

banner823

banner824

ENGELLİLER YÜZME ŞAMPİYONASI YAPILDI

04 Aralık 2018 Salı 09:44
Bu haber 510 kez okundu

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü işbirliğince 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında yüzme şampiyonası düzenlendi. Onikişubat Kapalı Yüzme Havuzu’nda gerçekleştirilen şampiyona Gaziantep, Siirt ve Kahramanmaraş’tan 120 sporcu katıldı.

ENGELLİLER YÜZME ŞAMPİYONASI YAPILDI
banner811
 Yüzme şampiyonası açılış seremonisi ile başladı. Seremoni sonrasında, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından engellilere verdikleri desteklerden dolayı katılımcılara teşekkür belgesi takdim edildi.

Engelliler gününün anlam ve önemine ilişkin konuşma ve şiir okunmasının ardında engelli sporcular kendi dallarında yarışmalara başladılar. Oldukça heyecanlı geçen yarışmalarda dereceye girenlere madalyaları takdim edildi.

AK Parti Milletvekili Cihat Tamer Sezal, AK Parti il Başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı, Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Ayşe Taşkıran, Engelliler Şube Müdürü Mehmet Fatih Akşam başta olmak üzere diğer ilgililerin ve velilerle birlikte sporcuların katıldığı yüzme şampiyonasında sporcuların mutluluğu görülmeye değerdi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder