Öne Çıkanlar dizi AFŞİN BELEDİYESİNDE AFŞİN DEVLET HASTANESİNDEN İKİ YENİ HİZMET 70 YETİM GİYDİRİLDİ Esat Şengül

Bu haber kez okundu.

ÇİFTE MADALYA!
 Konya halkının büyük ilgi gösterdiği ve Millilerimizin baştan üstün bir Performans bir sergilediği Şampiyonaya 14 ülkeden 20 Takım katıldı. Şampiyona sonucunda sıralama aşağıdaki şekilde oluştu.

Erkeklerde: 1- Litvanya, 2- İspanya, 3- Türkiye, 4- Almanya, 5- Çek Cumhuriyeti, 6- Finlandiya, 7- Belçika, 8- Ukrayna, 9- Slovenya, 10 - İsveç

Bayanlarda 1- Rusya, 2- Türkiye, 3- İsrail, 4- Finlandiya, 5- Almanya, 6-Ukrayna, 7- İspanya, 8- İngiltere, 9- Danimarka, 10 – İsveç…

Federasyon Başkanı Abdullah Çetin Şampiyona ile ilgili olarak yapmış olduğu açıklamasında ''Konya'da düzenlenen Şampiyonamızda Ülkemize gelen Konuk ekiplerimize Türk misafirperverliğini en iyi şekilde yaşatmanın yanı sıra Sporcu , Teknik Ekip - Kulüp ve Yönetim dayanışmasından geçerek kazanılan bu başarılar bizleri son derece mutlu etmiştir. Sporcu ve Teknik ekipte bulunan kardeşlerimi kutluyorum. Goalball Bayan ve Erkek Milli Takımlarımızın almış olduğu bu sonuçlar aynı zamanda tüm Dünya'da bizlerden 10-15 yıl önce bu spor dalında mücadele eden ülkeleri geride bırakarak şuanda Goalball branşının ne kadar ileri seviyelere gelmiş olduğunun da bir göstergesidir. Milli Takımlarımızın 2016 Paralimpik Oyunlarında da aynı başarıyı göstereceğinden şüphemiz yok. Bizlerden şuana kadar desteğini esirgemeyen başta Gençlik ve Spordan Sorumlu Devlet Bakanımız Suat KILIÇ olmak üzere Spor Genel Müdürümüz Mehmet BAYKAN'a tüm Spor Genel Müdürlüğü çalışanlarımıza ve Görme Engelli Spor Kulüplerimize şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Goalball bayan milli takım Antrenörü Ali TEKÇE ve üç sporcumuzun Kahramanmaraş’lı olduğu Avrupa Goalball Şampiyonası Avrupa İkinciliği 2010, Dünya Goalball Oyunları Dünya üçüncülüğü 2011 bulunduğu, belirtilen açıklamada Kahramanmaraş’ın Görme Engelliler Spor Federasyonu tarafından takdir edildiği ve özel bir yerinin olduğu Kahramanmaraş’ın adeta bir Görme Engelliler Sporcu yetiştirme merkezi olarak çalıştığı ifade edildi.


Gökhan Binici GESF spor il temsilcisi. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol