Öne Çıkanlar KAHRAMANMARAŞ PİAZZA 2. YAŞINI KUTLUYOR dizi UNESCO DÜNYA MİRASLARI SERGİSİ AÇILIŞI … AR-GE ÇALIŞMASI ÇOK ÖNEMLİ ÖNEMLİ kahramanmaraş belediyesi

Bu haber kez okundu.

Bulut, Kozan’ı yendi başpehlivan oldu!
Bursa'da pehlivanlar meydana çıktı. Çalı'da yarım asırdır düzenlenen yağlı güreşlerde pehlivanlar, birinci gelebilmek için çaba sarf etti. Sabah saatlerinde başlayan güreşlerde pehlivanlar teker teker sahaya çıktı. Türkiye'nin dört bir yanından gelen güreşçiler, rakiplerinin sırtını yere sermek için çaba sarf etti. Sıcak havaya rağmen programa gelen güreş tutkunları, sporculara tezahüratlar yaparak destek verdi. Nilüfer Belediye Başkan Yardımcısı Ali Karamık, güreşlerin Bursa için önemli olduğunu belirterek, "Bu yıl güreşlerin 50. yılı. Yarım asırdar bu güreşleri düzenliyoruz. Önümüzdeki seneler de bu devam edecek. Bu güreşlere 400 güreşçi katıldı. 13 kategoride gerçekleşen güreşlerde pehlivanlar başpehlivan olmak için yarıştı. Burada Kırkpınar Yağlı güreşlerinde başa güreşen pehlivanlar da yer aldı" dedi.
 
BU SPOR BAŞKA ÜLKEDE YOK

Programa katılan AK Parti Bursa İl Başkanı Sedat Yalçın, güreş sporunun Türk milletinin değerlerini ifade ettiğini kaydederek, "Bu spor başka ülkede yok. Bu sporu yeni nesillere aktarmalıyız. Çalı güreşleri de bunu yapıyor. Çalı'da 50 yıldır bu güreşler düzenleniyor. Bursa yeni vizyonun da turizm kenti olmaya çalışıyor. Bu kültürel sporlar çok önemli. Önümüzdeki günlerde Çalı, yeni bir yapılanma içine girecek. AK Parti teşkilatları olarak onların yanındayız" diye konuştu.
Uzun süren müsabakalar sonunda Kahramanmaraş bölgesinden Sermet Bulut, rakibi Şükrü Kozan'ı yenerek başpehlivan oldu.
 
 
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1245

banner1233

banner1234

banner1246

banner1248

banner1237