banner881

banner882

banner883

banner884

banner885

banner886

banner887

banner888

banner889

banner890

banner891

BİR ZAMANLAR MAZİYE BAK VE MUSTAFA ARGUZ KLASİĞİ

15 Nisan 2018 Pazar 17:56
Bu haber 1153 kez okundu

1995-1996 amatör futbol sezonu. Yer Batıpark. Saha toprak ve taşlı. Maç yönetmek her babayiğidin harcı değil. Çünkü deve dişi gibi takımlar var grupta. Sağlıkspor, Ormanspor, Tekkespor, Göksunspor, Sümerspor, Sakaryaspor, Ferhuşspor, Maliyespor, DSİ Spor, Köy Hizmetleri, Karamanlıspor, T.E.K. Spor, Fidanspor ve Türk Telekom…

BİR ZAMANLAR MAZİYE BAK VE MUSTAFA ARGUZ KLASİĞİ
 Birinci Amatör Küme şampiyonu belli olacak. Amatör Kahramanmaraşspor-Ferhuşspor maçı oynanacak. Bir nevi amatör derbi.  Hakem üçlüsü müthiş. Profesyonel maçlar yöneten klasman hakemlerimizden Nusret Deniz orta hakem, maçın yan hakemleri ise, İsmail Bodur ve bugün dahi yakından tanıdığımız, Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğünde Şube Müdürü olarak görev yapan Mustafa Arguz. Herkes o vakit Arguz’u ünlü hakemlerimizden Yusuf Namoğlu’na benzetirdi.
Benziyorlardı çünkü birbirlerine. Zor ve çetin geçecek maçlara (özellikle final maçları) bu hakemler verilirdi. Bu 3’lü hakem triosu, dayak yemeyen, özgüven dolu ve adil maç yöneten hakemlerdi vakti zamanında.
B lisans belgesine sahip Arguz ayn zamanda, geçmiş yıllarda, Kahramanmaraşspor altyapıda merhum Ali Kılavuz ile birlikte futbol antrenörü olarak spora hizmet etti.

Biraz nostaljik takılalım istedik.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder